Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: окупанти намагаються показати кримських татар екстремістами та диверсантами

25 / 08 / 2023

російська окупаційна влада в Криму намагається видати кримських татар за екстремістів і диверсантів, влаштовуючи обшуки у їхніх будинках. Про це аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко розповів у коментарі Суспільне. Спротив.

«Ми спостерігаємо дуже багато свавільних обшуків. Насамперед у першому півріччі 2023-го було мінімум 13 обшуків у зв’язку із пошкодженням залізниці, усі ці обшуки відбувалися в будинках кримських татар. Тобто ми бачимо, що окупанти намагаються представити кримських татар як екстремістів, диверсантів або просто як нелояльну групу», — сказав аналітик.

Крім обшуків у зв’язку з пошкодженнями залізничних колій, продовжуються переслідування через нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір».

24 серпня, у День незалежності України, відбулася нова хвиля масових обшуків у будинках кримських татар у Бахчисарайському районі тимчасово окупованого Криму. Внаслідок цього незаконно затримали шістьох кримських татар.

П’ятеро затриманих є активістами правозахисної ініціативи «Кримська солідарність»: Ремзі Німетулаєв, Руслан Асанов, Сейдамет Мустафаєв, Аметхан Умеров та Ельдар Якубов. Ще один затриманий — Абдулмеджит Сейтумеров — є братом політв’язнів Сейтумера й Османа Сейтумерових, засуджених до 17 і 13 років позбавлення волі відповідно.

Троє з них уже перебувають у СІЗО. Ще трьом так званий суд сьогодні обиратиме запобіжний захід.

«Такі хвилі обшуків у зв’язку з нібито причетністю до «Хізб ут-Тахрір» відбуваються кожні пів року. Попередня хвиля була 24 січня цього року. Жертвами як правило стають громадянські журналісти, правозахисники, активісти, громадські діячі, які демонструють нелояльність до підконтрольного росії Духовного управління мусульман Криму», — додає Євгеній Ярошенко.

Нагадуємо, що українські правозахисники опублікували заяву щодо чергової хвилі обшуків і затримань кримських татар. Вони закликають уряди іноземних держав та міжнародні організації, зокрема учасників Міжнародної Кримської платформи, висловити рішучий консолідований протест проти затримання Ремзі Німетулаєва, Руслана Асанова, Сейдамета Мустафаєва, Аметхана Умерова, Ельдара Якубова та Абдулмеджита Сейтумерова.

Фото: Кримська солідарність

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас