Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримський магніт для маргіналів

29 / 07 / 2016

До Дня російського військово-морського флоту в Криму повинна прибути делегація французьких політиків. Майбутній візит вже подається російськими ЗМІ як успіх російської дипломатії і розглядається як черговий крок до визнання російського статусу Криму. Подібні заяви робляться росіянами регулярно. Якою мірою ці візити здатні вплинути на політику європейських країн до анексії?

Після анексії Криму Російська Федерація виявилася в міжнародній ізоляції. Провідні світові політики ретельно зважували кожен свій візит до країни-агресора, і, звичайно, не могли собі дозволити відвідувати окуповані території.

Однак картинка ізольованого півострова не входила в плани Росії. Для створення видимості міжнародної присутності в Криму Кремлю довелося звернутися до ряду персонажів, які гарно виглядають в російських новинах, але на ділі є не більше ніж маргінальними політиками.

 

Берлусконі і італійські сепаратисти

Найбільш відомим іноземним політиком, який відвідав Крим, є італійський екс-прем’єр Сільвіо Берлусконі. У Криму його зустрічав особисто президент РФ Володимир Путін, візит широко висвітлювався в російських ЗМІ. Але незважаючи на це, європейські та світові медіа обмежилися скупим описом візиту без особливих подробиць — незважаючи на свою популярність Берлусконі все-таки відставний політик і не є впливовою фігурою.

Більший інтерес представляють візити діючих політиків. Так в травні в Криму прибула різношерста делегація італійських депутатів різного рангу. У їх числі був член палати депутатів Нікола Чірачі, сенатори Паола де Пін і Бартоломео Пепе, член місцевого самоврядування Тоскани Габріеле Сани. Вони є представниками італійських рухів (зокрема, «Ліги Півночі»), які виступають за незалежність півночі Італії, тому цілком логічно, що вони підтримали анексію Криму.

Цей візит привів до невеликих тактичних успіхів російської дипломатії: в червні-липні кілька регіональних рад на півночі Італії випустили резолюції, що закликають переглянути політику санкцій щодо РФ і Криму. Офіційний Рим відповів на це, що продовжить підтримувати санкційну політику ЄС.

 

Французькі друзі Путіна

Схожа історія складається і з Францією.

Влітку 2015 року Крим відвідала делегація французів. Ключовою фігурою серед них був депутат національних зборів Франції, депутат ПАРЄ і співголова Асоціації «Франко-російський діалог» Тьєррі Маріані. Після повернення Маріані активно роздавав інтерв’ю, де розповідав, що в Криму «все прекрасно», а його входження до складу РФ «історична закономірність, і причин для продовження санкцій не існує».

Візит делегації не залишився непоміченим: МЗС Франції засудив поїздку, а сам Маріані в листопаді був знятий з посади віце-президента групи Європейської народної партії в ПАРЄ. Це не зупинило прихильника Росії, і він заявив, що відвідає в Крим знову.

У квітні 2016 року Маріані зміг з другої спроби продавити в нижній палаті парламенту Франції рекомендаційну резолюцію про зняття санкцій з РФ. Документ реальної сили не має, але внутрішні російські ЗМІ подають це як серйозний крок.

Зараз же Маріані очолив делегацію з 11 французьких депутатів, що прямують до Криму 28 – 31 липня.

 

Німецька Альтернатива для Криму

Також варто згадати про відвідування півострова німецькими політиками.

Російське лобі в ФРН вважається одним з найсильніших, але незважаючи на це, великі політики уникають відвідування окупованого півострова. Кримська «влада» неодноразово анонсувала приїзд депутатів Бундестагу, але поки ніхто з діючих парламентарів не приїжджав.

На Ялтинському міжнародному економічному форумі, проведеному в квітні, Німеччину представили голова молодіжного крила партії «Альтернатива для Німеччини» і депутат Європарламенту Маркус Претцелей, що був виключений із фракції за заклики стріляти по мігрантам. На тому ж форумі були присутні два депутата парламенту Австрії з правопопулістської Австрійської партії свободи. Незважаючи на заяви «керівництва» Криму про успіх форуму, ні інвестицій, ні політичних дивідендів півострів не отримав.

В кінці травня в Крим з метою культурного співробітництва приїхала велика німецька делегація. У програмі значилися такі заходи як круглі столи на теми “Інвестиції як запорука миру і взаєморозуміння”, “Перспективи розвитку Криму” і хокейний матч аматорських команд. З політиків був присутній голова фракції лівих у місті Квакенбрюке (Нижня Саксонія) Андреас Маурер, який пообіцяв винести в своєму місті на розгляд питання про зняття санкцій і визнання Криму російським. Однак цього не сталося.

Незважаючи на несерйозність даних заходів, в Німеччині відреагували на них досить жорстко. Голова «партії» російських мігрантів в Німеччині «Єдність» Дмитро Ремпель, що регулярно відвідує Крим, скаржився: «У деяких представників бізнесу, які їхали з нами, почалися перевірки, були закриті рахунки. Студентам в вузах було сказано, що на цій поїздці їх студентська кар’єра може бути закінчена. Хокеїстам, які поїхали в складі делегації, було сказано, що після поїздки в Крим на їх хокейної кар’єрі може бути поставлений хрест».

 

Безліч союзників Росії

«Приїзд іноземних депутатів і дипломатів — це позитивний процес. Вони — наші союзники, і таких союзників в західних країнах у нас дуже багато », – заявив російський «голова» Криму Сергій Аксьонов, коментуючи майбутній візит французької делегації. Але як показала практика, «дуже багато» — це буквально десяток дивних персонажів, які існують в будь-якій західній країні.

Навіть з країн, які є умовними союзниками Росії, провідні або діючі політики їхати в Крим не поспішають.

Делегація сербських опозиціонерів, політичний фрік з Польщі Януш Корвін-Мікке, чеський комуніст Яромир Кохлічек, болгарський націоналіст Христо Маринов — всі вони дуже наочно демонструють рівень міжнародної підтримки російської влади Криму.

Російському “голові” Криму Сергію Аксьонову тільки і залишається щоразу робити обнадійливі заяви, що візити політичних маргіналів з Європейського союзу допоможуть окупованому Криму позбутися санкцій.

Тоді як реальна цінність таких візитів прагне до нуля.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті