Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримчани зможуть завершити процес спадкування за українськими законами

24 / 11 / 2021

Мешканці тимчасово окупованого Криму зможуть завершити спадкові справи, які були відкриті до початку окупації. Таку можливість їм надає закон про скасування вільної економічної зони «Крим», який набув чинності 21 листопада.

Документ містить зміни до закону України «Про нотаріат» (Ч.3 ст. 131). Відповідно до них, нотаріусам на підконтрольній Уряду України території дозволено працювати над завершенням спадкових справ мешканців АРК і Севастополя.

Із початком окупації чимало кримчан не змогли завершити процес успадкування в Криму, адже нотаріуси, які оформлювали документи по цих справах, або припинили роботу в Криму взагалі, або продовжили діяльність в межах правового поля держави-окупанта. Порядок передачі таких справ нотаріусам на підконтрольній території України не було врегульовано. Тому кримчани не змогли завершити оформлення спадщини за українським законодавством. 

Відтепер цю проблему усунуто.

«Ці зміни є важливими, але вже не настільки актуальними як на початку окупації. Протягом перших 2 років окупації до нашої організації зверталися для отримання роз’яснень, як закінчити оформлення документів у нотаріуса. Але порядку передачі спадкових справ між нотаріусами на той час не було. Проблема у тому, що нотаріус може працювати тільки в одному нотаріальному окрузі та не може вести справи нотаріусів з інших округів. Тому до внесення цих змін нотаріус на підконтрольній території не мав повноважень вести справи нотаріуса з іншого округу. Зміни до закону знімуть такі обмеження для ведення спадкових справ, які були розпочаті до тимчасової окупації та не були завершені», — прокоментувала зміни до закону “Про нотаріат” заступниця Голови Правління КримSOS Ольга Куришко.

Нагадаємо, що із набуттям чинності закону про скасування вільної економічної зони «Крим» запрацювали зміни до Закону «Про безоплатну правову допомогу». Ці зміни надають мешканцям тимчасово окупованого Криму доступ до безоплатної вторинної правової допомоги. 

Про інші наслідки від скасування ВЕЗ «Крим» ви можете дізнатися у нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини