Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Крим сьогодні очима «агента ЦРУ»

13 / 12 / 2019

Будучи кримчанином, який в даний час є студентом політології в Нью-Йоркському університеті, я завжди дивувався тому, як сприймають політичні події у мене вдома.

Під час своєї останньої поїздки до Криму я помітив, що антиукраїнські настрої на півострові посилилися через енергоблокаду. Невдоволення кримчан по відношенню до України зрозуміло, тому що український уряд неоднозначно відреагував на ситуацію, що склалася. Тим не менш, мене здивувало те, що кримчани винять у всіх своїх бідах виключно Україну, а не місцевий уряд.

Переважна більшість людей, з якими я спілкувався, впевнені, що Україна несе повну відповідальність за труднощі, з якими вони зіткнулися. Одночасно з цим більшість людей не бачать провини місцевої влади в тому, що відбувається. Навпаки, Володимира Путіна і Сергія Аксьонова вважають героями, які забезпечують безпеку і благополуччя. Таку високу підтримку російської влади в Криму можна пояснити впливом масової пропаганди російських ЗМІ, які використовують прорахунки українського уряду в своїх цілях.

Я переконався в значущості російської пропаганди під час спілкування зі своїми колишніми однокласниками і вчителями. Більшість з них вважають, що український уряд прагне викорінити російськомовне населення Криму, відрізавши електропостачання та поставки продуктів на півострів. Ефективність російських пропагандистів чітко проглядається в сліпий підтримці кримчанами російської влади Криму.

Не підтримувати Путіна або Аксьонова є злочином в очах кримського суспільства, яке не приймає інших точок зору. Кожен раз, коли я висловлював своє критичне ставлення до анексії Криму, мене називали «агентом ЦРУ» або «зрадником». Деякі мої знайомі відмовилися зі мною спілкуватися після того, як я під час бесіди на політичну тему я насмілився назвати владу Аксьонова злочинною і незаконною.

Через сильний соціальний тиск відкрито критикувати кримську владу або анексію півострова стає вельми складно і небезпечно. Від усіх жителів Криму очікується беззаперечна підтримка і подяка Аксьонову і Путіну за їхні спільні зусилля захистити Крим від «бандерівців» і фашистів. Ті, хто не бере участі в подібних агітаціях, часто стикаються з проблемами на роботі або в колі знайомих. Критикувати Російську Православну Церкву і її так звану боротьбу за традиційні цінності також небажано — це не буде адекватно сприйнято суспільством.

Взагалі для кримчанина опинитися в ізоляції простіше простого — досить просто позитивного ставлення до Заходу і західних цінностей.

 

Даний матеріал є авторським. Точка зору автора може не збігатися з точкою зору редакції. Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, викладеної в публікації

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті