Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Катують і вибивають свідчення: моніторингова місія ООН вказала на жорстокість російських силовиків

1 / 06 / 2021

Про це йдеться в оновленому огляді ММПЛУ про ситуацію з правами людини в Україні.

«ММПЛУ отримала інформацію, що співробітники ФСБ піддали його тортурам електричним струмом, били і піддавали сексуальному насильству в якості методу тортур в підвалі невстановленої будівлі, аби примусити зізнатися у співпраці з українськими спецслужбами. Потім співробітники ФСБ запросили знімальну групу російського державного телебачення, щоб записати для публічної трансляції зізнання, до якого його примусили. Крім того, ФСБ відмовляла потерпілому в доступі до приватних адвокатів протягом 28 днів після затримання», — сказано в документі.

Нагадаємо, позаштатного кореспондента проекту Крим.Реалії (Радіо Свобода) Владислава Єсипенка затримали в Криму 10 березня 2021 року силовики з ФСБ за підозрою в шпигунстві на користь України.

Пізніше, журналіст нібито зізнався у своїй роботі на українські спецслужби.

Проте 6 квітня Єсипенко заявив, що ФСБ тортурами вибивала з нього зізнання у шпигунстві.

30 квітня підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт політв’язню до 11 липня 2021 року.

5 травня стало відомо, що Владиславу інкримінують нову статтю обвинувачення — ст. 222 КК РФ (Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів).

Детальніше про Владислава Єсипенка та його справу ви можете дізнатися з ексклюзивного інтерв’ю, який дала QirimInfo його дружина Катерина Єсипенко.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини