Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Іззет Абдуллаєв

26 / 01 / 2021

Засуджений до 12 років колонії суворого режиму (вирок від 12 травня 2022 року) за звинуваченням у нібито участі у діяльності терористичної організації (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ).

Іззет Абдуллаєв із родиною повернувся* з Узбекистану до Криму у 2004 році, коли йому було вісім років. Після школи вступив до Сімферопольського професійно-технічного будівельного училища, через рік отримав диплом за спеціальністю газоелектрозварювальника. Спочатку працював за фахом, а потім — вантажником на складі, будівельником та у галузі торгівлі. Брав участь у громадському житті кримськотатарського народу: допомагав організовувати дитячі свята, підтримував політв’язнів.

У 2015 році одружився, має двох неповнолітніх доньок: Сальсабіль шість років, а Софії — чотири (вона народилась уже після арешту батька).

Абдуллаєв був заарештований під час масових обшуків 27 березня 2019 року, його незаконно перевели до слідчого ізолятора СІЗО-1 міста Ростов-на-Дону. В Ізета з’явилися проблеми зі здоров’ям: він скаржився на головний та зубний біль, у нього погіршився зір. 12 травня 2022 року Абдуллаєва засудили до 12 років колонії суворого режиму.

«Я вів здоровий спосіб життя: я не наркоман, не алкоголік, не вбивця та не злодій. Я працював у сфері торгівлі. Я був упевнений, що якщо ти не порушуєш закон, то до в’язниці не потрапиш. Але я помилявся. З 2014 року я та багато людей у Криму зіткнулися з беззаконням. Моя друга дочка народилася за моєї відсутності. На момент її народження я вже був ув’язнений», — написав Іззет Абдуллаєв в одному з листів із неволі.

Коаліція правозахисних організацій України визнає Абдуллаєва Іззета особою, позбавленою свободи з політичних мотивів.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. З 2014 року в окупованому Криму 101 людину звинуватили в нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

* Примітка: 18–21 травня 1944 року радянська влада насильнильно депортувала з Криму приблизно 430 тисячі кримських татар у віддалені регіони північного Передуралля і республік Середньої Азії. За різними даними під час переселення загинуло від 27% до 46% людей. Родини нинішніх політв’язнів — нащадки тих, хто пережили геноцид кримськотатарського народу та змогли повернутися на історичну Батьківщину.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки