Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Інвер Бекіров

25 / 04 / 2023

18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму (вирок від 12 листопада 2019 року за ч. 1 ст. 30 ст. 278 КК та ч. 1 ст. 205.5 КК рф)

Родина Бекірова була депортована до Таджикистану в 1944 році. Інвер народився 1 січня 1963 року в Душанбе, у цьому місті минули його дитинство та юність.

Інвер Бекіров всебічно розвинений, має багато інтересів у різних сферах. У Таджикистані закінчив технікум, окрім цього вивчився на бульдозериста. Також отримав диплом з «крою та шиття» чоловічого одягу, захоплювався класичною боротьбою.

У 1989 році Інвер одружився, має трьох доньок. До Криму родина повернулася* у 1990 році. Там Бекіров займався оздоблювальною будівельною роботою, ліпленням та ремонтом квартир. Також допомагав організовувати релігійні свята та похорони, завжди допомагав тим, хто до нього звертався.

11 лютого 2016 року в будинку Бекірових відбувся обшук. Силовики арештували Інвера — він став найстаршим політв’язень так званої «ялтинської групи». 12 листопада 2019 року в Південному окружному військовому суді у м. Ростов-на-Дону Інвера Бекірова засудили до 18 років колонії суворого режиму. За час, який чоловік провів за ґратами, у нього погіршилося здоров’я. У 2021 році він переніс мікроінсульт у виправній колонії

«Дуже важко змиритися з тим, що його звинувачують у тероризмі. Людину, яка за своє життя і мухи не образила. У скрутну хвилину він рятував і підтримував людей, коли вони зверталися по допомогу. Завжди добрий, усміхнений, чуйний, дорогий наш чоловік та батько. Який він — видно навіть на фото. Він завжди в наших думках та серцях. Ми його шалено любимо, дуже сумуємо за ним. Молимо Всевишнього, щоби прискорив нашу зустріч і дав нам можливість бути поруч із ним», — розповідала дружина політв’язня.

Коаліція правозахисних організацій України визнає Інвера Бекірова особою, позбавленою свободи із політичних мотивів. Amnesty International визнала його в’язнем совісті.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. З 2014 року в окупованому Криму 101 людину звинуватили в нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

* Примітка: 18–21 травня 1944 року радянська влада насильнильно депортувала з Криму приблизно 430 тисячі кримських татар у віддалені регіони північного Передуралля і республік Середньої Азії. За різними даними під час переселення загинуло від 27 % до 46 % людей. Родини нинішніх політв’язнів — нащадки тих, хто пережили геноцид кримськотатарського народу та змогли повернутися на історичну Батьківщину.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки