Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Головні новини про Крим. Дайджест 22-28 жовтня

30 / 10 / 2018

 

Засідання «суду» з приводу розгляду скарги на дії слідчої у «справі Веджіє Кашка» перенесли

22 жовтня (https://krymsos.com/ru/news/-sudove–zasidannya-z-rozglyadu-skargi-na-diyi-slidchogo-po–spravi-vedzhiye-kashka–pereneseno/) В понеділок, 22 жовтня, мало відбутися засідання у так званому Київському районному суді з приводу скарги адвоката Ніколая Полозова на незаконні дії слідчої у справі. «Засідання» було перенесене на 30 жовтня через те, що не з’явилися адвокат і прокурор. Детальніше з предметом скарги можна ознайомитися тут: https://krymsos.com/ru/news/vedzhiye-kashka-piddalasya-fizichnomu-nasilstvu-pid-chas-zatrimannya-silovikami-rf-polozov/.

Закінчився строк покарання для Зареми Куламетової

22 жовтня (https://krymsos.com/ru/news/zavershivsya-termin-pokarannya-zaremi-kulametovoi/) Закінчився строк покарання для Зареми Куламетової, яке вона відбувала через примусові роботи. Її було засуджено до 250 годин громадських робіт за нібито образу «представника влади» під час арешту її сина. Жителі м. Старий Крим допомагали їй з відбуванням покарання, а зустріти її після завершення строку з’їхалися активісти з усього півострова.

В Армянську оголосили про збір випалих зубів і волосся місцевих жителів – ЗМІ

23 жовтня (https://krymsos.com/ru/news/v-armyansku-ogolosili-pro-zbir-vipali-zubiv-i-volossya-mistsevikh-zhiteliv-zmi/) З’явилася інформація про те, що спеціалісти Санкт-Петербурзького інституту гематології і трансфузіології ФАНО (Федеральна агенція наукових організацій) збирають у місті специфічний матеріал для дослідження – випале волосся і зуби місцевих жителів. Коли зібраний матеріал буде передано до Санкт-Петербурга і чи будуть озвучені результати дослідження головна лікарка міської лікарні в Армянську не уточнила. Тим часом, «міністерство охорони здоров’я» продовжує стверджувати безпечність проживання в Армянську.

1,7 тисяч абітурієнтів з окупованого РФ Криму і ОРДЛО вступили до українських вишів

24 жовтня (https://krymsos.com/ru/news/17-tis-abituriyentiv-z-okupovanogo-rf-krimu-i-ordlo-vstupili-do-vnz-ukrayini/) Міністерство науки й освіти України заявило про те, що 1749 абітурієнтів з тимчасово окупованих території Донбасу і Криму вступили до українських вишів у 2018 році через освітні центри «Крим-Україна» і «Донбас-Україна». Через центри «Крим-Україна» у 2018 році до українських вишів вступили 227 осіб. Минулого року таких абітурієнтів було 204, а у 2016 – 153. Найбільша частка абітурієнтів обрали Таврійський національний університет ім. Вернадського – 88, Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана – 31, Львівську політехніку – 24. Загалом за консультацією до центрів «Крим-Україна» звернулися 779 осіб.

Олег Сенцов став лауреатом премії Сахарова «За свободу думки»

25 жовтня (https://krymsos.com/ru/news/oleg-sentsov-stav-laureatom-premiyi-sakharova–za-svobodu-dumki-/) Український режисер, політв’язень Кремля Олег Сенцов став лауреатом премії Андрєя Сахарова «За свободу думки». Премія видається з 1988 року особам, що зробили «виключний вклад в боротьбу за права людини по всій земній кулі». Сам Сахаров був радянським дисидентом, лауреатом Нобелівської премії миру, кілька разів дотримувався голодування, одне з яких продовжувалося 178 днів. Сенцов став першим українцем, який отримав цю премію.

Також 26 жовтня на прохання Олега був опублікований його заповіт, складений ним 7 вересня 2018 року. З текстом заповіту можна ознайомитися тут: https://krymsos.com/ru/news/politvyazen-kremlya-oleg-sentsov-poprosiv-opublikuvati-svii-zapovit/.

Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо ситуації в Азовському морі

25 жовтня (https://krymsos.com/ru/news/yevropeiskii-parlament-priinyav-rezolyutsiyu-pro-situatsiyu-v-azovskomu-mori/) Європарламент закликав РФ негайно припинити блокування судноплавства і мілітаризацію Азовського регіону, а ЄС і його дипломатичну службу – підготувати нові санкції у випадку ескалації. Європарламент також запропонував призначити спецпредставника ЄС по Криму і Донбасу, який відповідатиме також і за акваторію Азовського моря.

На засідання Кримської Солідарності прийшли співробітники «Центру Е», поліції та прокуратури

27 жовтня (https://krymsos.com/ru/news/na-zasidannya-krimskoyi-solidarnosti-priishli-spivrobitniki-tsentru-e-politsiyi-i-prokuraturi-naumlyuk/) На засідання «Кримської Солідарності» прийшли співробітники «Центру Е», поліції і прокуратури. Прокурор Валентин Чуприна заявив, що прийшов для проведення перевірки щодо кординатора Солідарності і сина фігуранта у «справі Хізб ут-Тахрір» Делявера Меметова і правозахисниці Лілі Гемеджи, – повідомляє журналіст Антон Наумлюк. Чуприна заявив про те, що адвокат Едем Семедляєв підозрюється в організації одиничних пікетів на підтримку затриманих у «справі Хізб ут-Тахрір».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті