Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Глузування з боку “суду”»: Наріману Джелялу скоротили термін утримання під вартою на один день

1 / 10 / 2021

1 жовтня підконтрольний Росії Верховний суд Криму відхилив апеляцію захисту заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла про утримання під вартою.

При цьому «суд» скоротив йому на один день термін арешту. Наріман Джелял залишиться під вартою до 3 листопада 2021 року.

Про це QirimInfo повідомив адвокат кримчанина Микола Полозов. Він і Наріман Джелял брали участь у засіданні за допомогою відеоконференцзв’язку з СІЗО Сімферополя.

На засідання суду не допускали ані слухачів, ані ЗМІ. Юрист заявив, що захист про це заздалегідь не повідомили.

За словами адвоката, «суд» провів засідання в закритому режимі, оскільки російська влада хоче приховати від громадськості реалії політичних переслідувань в Криму.

«Для того, щоб слова Нарімана ніхто не почув, щоб його ніхто не побачив, для того, щоб в таємниці далі фабрикувати кримінальну справу. Ось істинна причина, чому засідання було закритим», — сказав Микола Полозов.

Адвокат також назвав глузуванням скорочення терміну арешту Джелял на один день. За словами Полозова, таким чином «суд» тільки імітує діяльність.

«Я вважаю, що це абсолютно знущальне ставлення до людей. З одного боку, імітується якась діяльність, мовляв ми не просто формально розглянули і відмовили, ось розібралися і з’ясували, що суд першої інстанції строки порушив. Це і спроба продемонструвати Європейському суду з прав людини, що “Верховний суд Криму” нібито розбирається в суті справи. Але по факту, це глузування», — сказав Микола Полозов.

Наріман Джелял, за словами адвоката, почувається задовільно і на умови утримання не скаржиться.

«Він багато читає, намагається підтримувати себе в певній фізичній формі в тих умовах, на скільки це можливо. Ніяких скарг не висловлює, крім того, що влада не реагує на його заяву про надання йому холодильника, телевізора і машинки для гоління. Будемо розбиратися. Якщо в СІЗО цих речей немає — будемо вирішувати», — додав Микола Полозов.

Згодом адвокат опублікував звернення Нарімана Джеляла до «Верховного суду Криму» , у якому політв’язень знову заявив, що вважає справу проти нього — політичним переслідуванням.

«Маю заявити, що вважаю кримінальне переслідування відносно себе політично мотивованим. Воно є наслідком моєї публічної, ясної і відкритої позиції щодо територіальної цілісності України, порушень прав людини в Криму, а також положення кримськотатарського народу в результаті дій російської влади з 2014 р.
Мені неодноразово доводилося бути свідком різних політично мотивованих судових процесів. Тому я не маю ілюзій щодо сьогоднішнього рішення», — заявив Наріман Джелял під час засідання 1 жовтня.

Раніше підконтрольний Росії Верховний суд Криму залишив у силі арешт іншим фігурантам «справи про диверсію на газопроводі» Асану і Азізу Ахтемовим, але останньому скоротив термін арешту на 2 дні.

Як ми повідомляли, під час розгляду апеляції захисту Джеляла, біля будівлі «Верховного суду Криму» зібралися кримські активісти. Окупаційна поліція затримала одну з них — Лейлу Яшлавську «для встановлення особи».

Нагадаємо, Наріман Джелял — фігурант «справи про диверсію на газопроводі». Його затримали після обшуку 4 вересня. Разом з ним у цій справі проходять двоюрідні брати Асан і Азіз Ахтемови.

Проти братів ФСБ порушила кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ («Диверсія»). За версією ФСБ, вони підірвали газопровід в с. Перевальне за завданням українських спецслужб.

Нарімана Джеляла спочатку звинуватили в «пособництві диверсії». Слідство заявило, що він нібито був «посередником між виконавцями і організаторами злочину». Але незабаром Джелялу перекваліфікували статтю і звинуватили в «скоєнні диверсії в складі організованої групи» (п. “А”, ч. 2 ст. 281 КК РФ), а також додали нове обвинувачення — «незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи»(ч. 4 ст. 222.1 КК РФ).

Після затримання російські ЗМІ опублікували два відео-ролики, де брати Ахтемови «зізнаються» в скоєнні диверсії.

Але потім політв’язні заявили, що їх «визнання» були дані після тортур і погроз з боку ФСБ.

Наріман Джелял також сказав, що він давав свідчення під тиском ФСБ.

6 вересня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував Джеляла і братів Ахтемова до 4 листопада 2021 року.

Під час засідання Наріман Джелял заявив, що його переслідують через його участь в установчому саміті дипломатичної ініціативи України з деокупації Криму «Кримська платформа». Саміт і «диверсія», до слова, відбулися в один день — 23 серпня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини