Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Для встановлення особи»: російська поліція затримала в Сімферополі кримськотатарську активістку. Згодом її відпустили (оновлено)

1 / 10 / 2021

1 жовтня біля підконтрольного Росії Верховного суду Криму поліція затримала активістку Лейлу Яшлавську. Її відвезли до Київського районного відділу російської окупаційної поліції Сімферополя «для встановлення особи». Пізніше її відпустили.

Про це QirimInfo повідомив адвокат Рустем Кямілєв.

«Сьогодні розглядали апеляційну скаргу адвокатів Нарімана Джеляла. Лейла Яшлавська разом з десятками інших кримськотатарських активістів була присутня біля Верховного суду Криму аби висловити підтримку Наріману. Через деякий час до неї підійшла поліція і стала вимагати пред’явити документи, які засвідчують особу. Вона спитала: чому підійшли саме до неї? Їй сказали, що вона, можливо, знаходитися у федеральному розшуку. Яшлавська стала вимагати доказів того, що вона схожа на особу, яку розшукують. Тоді поліцейські взяли її під руки і попросили пройти з ними у відділок поліції для встановлення особи. І вона пішла, не пручалась», — сказав Рустем Кямілєв.

Відео моменту затримання.

У відділі поліції, повідомив захисник, до Лейли Яшлавської не пускали адвокатів Хатідже Мамут та Еміля Курбедінова.

За словами Кямілєва, на активістку хотіли скласти адміністративний протокол за ст. 19.3 КпАП РФ (непокора поліції). Але у підсумку її відпустили без складання жодних протоколів. Проте поліція змусила активістку написати пояснення про мету свого перебування біля «Верховного суду Криму».

Нагадаємо, 1 жовтня підконтрольний РФ Верховний суд Криму відхилив апеляційну скаргу на арешт заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини