Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Ескендер Сулейманов

2 / 02 / 2021

15 років позбавлення волі (вирок від 18 березня 2022 року)

Ескендер Сулейманов — механік холодильних установок, який працював технічним інженером у провайдера кабельної мережі. Не одружений, дбав про літніх батьків.

До арешту він активно відвідував суди над політв’язнями, організовував для них передачі в СІЗО.

Ескендера затримали 10 червня 2019 року під час обшуку в будинку. Його звинуватили за частиною 2 статті 205.5 КК рф — «Участь у діяльності терористичної організації». Вирок винесли 18 березня 2022 року, Сулейманова засудили до 15 років позбавлення волі.

Чоловік має хронічні захворювання: виразку дванадцятипалої кишки, хронічний грибок на ногах, екзему. В умовах ув’язнення вони загострилися, також Ескендер Сулейманов скаржиться на періодичні болі в шлунку.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — ісламська організація, дозволена в Україні та більшості держав світу, але заборонена в росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. У Криму приблизно 200 осіб обвинувачені в нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки