Енвер Омеров 

2 / 02 / 2021

Повернувся до Криму з дружиною і двома маленькими дітьми. Агроном за освітою, Енвер був змушений працювати таксистом щоб прокормити родину. За фахом влаштуватися йому так і не вдалося. Останнім часом разом із дружиною займалися продажем молочної продукції. Всі хто спілкувався з Омеровим характеризували його тільки найкращим чином.   

Після окупації став громадським активістом, займався організацією релігійних свят у місті Білогірськ, долучався до мирного протесту кримських мусульман. За два роки до затримання Омеров почав помічати, що за ним стежать, але про виїзд з Криму не йшлося. 

Його було затримано 10 червня 2019 року після масових обшуків у Алуштинському, Білогородському й Сімферопольському районах. Тоді російська ФСБ затримала 8 активістів «Кримської солідарності». Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Його, як і всіх затриманих в той день, окупанти звинуватили в причетності до «Хізб ут-Тахрір» (ч. 1 ст. 205.5 «Організація діяльності терористичної організації»). Потім його засудили до 18 років позбавлення волі (2 роки у в’язниці і 16 років у колонії суворого режиму.) У Омерова є низка захворювань, які посилилися в умовах СІЗО: хронічний тонзиліт, міжреберні невралгії, гіпотонія, хвороба суглобів. Він також потребує термінового хірургічного втручання про що є офіційна постанова від «слідчого» (адміністрація СІЗО не реагує на звернення родини).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки