Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Ельдар Кантимиров

29 / 01 / 2021

12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму (вирок від 16 серпня 2021 року за ст. 205.5 КК рф)

Родина Ельдара Кантимирова змогла повернутися* до Криму із Середньої Азії тільки в 1992 році. Толі Ельдару було 12 років. Він пішов до місцевої школи, почав займатися боксом та став чемпіоном Криму, а також призером чемпіонату України з боксу (зайняв друге місце). Потім навчався в Київському Ісламському університеті, у 2001 році отримав право на проходження практики в університеті Аль-Азхар у Єгипті.

Ельдар мав невеликий бізнес у сфері торгівлі сувенірами, що відображали побут та культуру кримських татар. Одружений, має чотирьох дітей.

З 2014 року зайняв активну громадянську позицію. Відвідував суди, обшуки з політично вмотивованих справ. У 2017 році вийшов на одиночний пікет із плакатом «Кримські татари — не терористи», протестуючи проти утисків та пригнічення за національною та релігійною ознакою. Через це його затримали та оштрафували на 10 тисяч рублів.

Згодом, у листопаді 2017 року, силовики окупантів провели перший обшук  в будинку Кантимирова. В Ельдара вилучили всю електронну техніку. Потім представники силових структур окупаційної влади часто навідувалися до його будинку, чинячи моральний тиск.

Попри це Ельдар не припинив свою громадську діяльність, продовжив активно відвідував обшуки у будинках кримських татар та суди, брати участь у житті мусульманської громади «Салгір-баба» села Зарічне, Сімферопольського району.

10 червня 2019 року Кантимирова заарештували після масових обшуків у Алушті та в сусідніх селищах (Ізобільне, Малий Маяк). Чоловіка звинуватили в порушенні ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («Участь у діяльності терористичної організації»).

У СІЗО, під час вивезення до медичного закладу для проведення судово-психіатричної експертизи, лікар-невролог виявив у Кантимирова початкову стадію хвороби Паркінсона.

16 серпня 2021 року суддя Роман Сапрунов Південного окружного військового суду Ростова-на-Дону рф виніс вирок чотирьом політв’язням, фігурантам так званої Алуштинської справи «Хізб ут-Тахрір». Серед них був і Ельдар, якого засудили до 12 років позбавлення волі. Наразі його етапували до в’язниці в Ульянівській області рф для відбування покарання.

Коаліція правозахисних організацій України визнає Ельдара Кантимирова фігурната Алуштинської справи «Хізб ут-Тахрір» особою, позбавленими свободи із політичних мотивів.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. З 2014 року в окупованому Криму 101 людину звинуватили в нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

* Примітка: 18–21 травня 1944 року радянська влада насильнильно депортувала з Криму приблизно 430 тисячі кримських татар у віддалені регіони північного Передуралля і республік Середньої Азії. За різними даними під час переселення загинуло від 27 % до 46 % людей. Родини нинішніх політв’язнів — нащадки тих, хто пережили геноцид кримськотатарського народу та змогли повернутися на історичну Батьківщину.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки