Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Документи, підписані під тиском військових рф, не мають юридичної сили

28 / 04 / 2022

28 квітня для спеціалістів Запорізької обласної військової адміністрації провели онлайн  тренінг. Під час заходу розповіли, що будь-які документи, які українці змушені підписати у фільтраційних таборах чи в будь-якому іншому місці під час примусового переміщення – не мають жодної юридичної сили в Україні, – повідомила юристка КримSOS Анастасія Калініна.

“Важливо, щоб люди дізналися про алгоритм роботи військових та про їхні методи тиску. У фільтраційних таборах чи в будь-якому місці під час примусового переміщення українцям можуть давати на підпис документ, де сказано, що людину “переслідує ЗСУ” чи інші “терористичні організації”. Потім людей лякають можливими переслідуваннями з боку українських служб. Будь-які документи, що були підписані під психологічним або іншим впливом, не мають жодної юридичної сили. Людина не понесе відповідальності за їх підписання при поверненні на територію України”, – зазначає юристка КримSOS Анастасія Калініна.

Приклад документу з відкритих джерел

Це вже четвертий онлайн тренінг, який провели юристи КримSOS для співробітників військових адміністрацій. Раніше такі ж заходи відбулися в Кіровоградській та Донецькій області.  Якщо вам потрібний подібний тренінг – напишіть на електронну пошту help@krymsos.com. 

За даними ЗМІ, від початку повномасштабного вторгнення з тимчасово окупованих територій України до рф вивезли 878 тисяч українців.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини