Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: В Донецькій області розповіли про шляхи повернення українців з рф

22 / 04 / 2022

Для працівників районних державних адміністрацій Маріуполя та Бахмута (Донецька область) провели два онлайн тренінги, де розповіли про шляхи повернення українців з рф. Про це повідомила юристка КримSOS Анастасія Калініна. 

“Виїхати з території рф можна навіть з протермінованим внутрішнім українським паспортом. Якщо документи забрали – є можливість звернутися до посольств в інших країнах, де допоможуть зробити посвідчення особи на повернення в Україну”, – відмітила юристка КримSOS Анастасія Калініна. 

Під час тренінгу особливу увагу приділяли питанню цифрової безпеки.

“Багато українців направляють до фільтраційних таборів рф, де перевіряють речі та телефони. Важливо дбати про інформаційну безпеку: по максимуму видалити месенджери, вийти з українських чатів та груп, а також видалити контакти волонтерів та фото з телефону. Але, не треба робити телефон “чистим”, потрібно, щоб він був максимально нейтральним. Ще один із варіантів захисту інформації – двофакторна перевірка”, – додала Анастасія Калініна. 

Раніше подібний онлайн тренінг провели для спеціалістів Кіровоградської обласної військової адміністрації. Якщо вам потрібний тренінг з цієї теми – напишіть нам на пошту help@krymsos.com. 

За даними уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, за час повномасштабного вторгнення окупанти примусово депортували до росії 878 тис. українців, зокрема 164 тис. дітей. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини