Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Чубаров: Блокада Криму перейде в юридичну площину

6 / 12 / 2015

Громадська блокада Криму перейде в юридичну площину. Про це під час прес-конференції «Громадська блокада Криму: попередні результати і наступні дії», яка пройшла 6 грудня, заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Урядом підготовлено та узгоджено між усіма сторонами (учасниками блокади – ред.) проект постанови України про обмеження на поставки окремих товарів (робіт, послуг) на тимчасово окуповану територію». З прийняттям цієї постанови припиняється повністю постачання товарів та послуг з материкової України на територію тимчасово окуповану», – сказав Чубаров.

Йдеться не лише про Крим, але й інші території, які сьогодні не контролюються Україною.

За словам Чубарова, тепер будуть встановлені чітко визначені правила перетину кордону: «Будь-яка особа може провозити з собою соціально значущі товари, але сумарною вартістю, яка не перевищує еквівалент 10 тис грн, та сумарною вагою, що не перевищує 50 кг на одну особу. Винятки становлять гуманітарна допомога, яка надана міжнародними організаціями».

Також, голова Меджлісу заявив, що учасники громадської блокади Криму все одно зберігатимуть свої пости по всіх трьох напрямках: чонгарському, каланчацькому та чаплинському. З метою встановлення контролю за виконанням постанови активісти будуть слідкувати, щоб українські прикордонники та митники не порушували прийняті норми. Проте «блокадники» вже не будуть самостійно здійснювати перевірку автотранспорту.

«Питання електроенергії не входять до цього предмету постанови. Для цього потрібно окреме рішення», — додав Чубаров.

Прийняти проект постанови планується вже найближчої середи.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті