Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Чому Росія вводить федеральних заступників міністрів до складу «кримського уряду»?

29 / 07 / 2015

Сергій Аксьонов пояснив появу заступників спільним рішенням з кримською владою. «Справа в тому, що є процеси, які необхідно координувати з федеральними міністерствами. Ми ще поки високодотаціонних регіон, нам потрібно, щоб у нас були координатори, які з профільними міністрами будуть швидко вивіряти всі програми », – заявив він виданню Кримінформ.

За останні кілька місяців Москва кілька разів робила спроби змінити політичний склад кримської еліти або зовсім обмежити її автономію. Навесні 2015 в рядах кримської влади почалися вибіркові кадрові чистки. За останній час хвиля звільнень торкнулася п’ятьох міністрів та керівника регіональної податкової служби. Одна частина представників влади була позбавлена роботи у зв’язку з корупційними скандалами, друга – через прийняті кадрові рішення.

Ліквідація Міністерства у справах Криму і Державної комісії з питань соціально-економічного розвитку Республіки Крим та м.Севастополя може говорити про цілеспрямовану підготовку часткової ліквідації «автономії» Криму. Як заявив сам Аксьонов, «колектив міністерства виконав колосальну роботу по забезпеченню інтеграції Криму в російське правове та економічне середовище. Завдання, поставлені перед міністерством вищим керівництвом країни, успішно виконані». Як результат, в діалозі між міністерством РФ і владою Криму відпала необхідність.

 

Коментарі експертів

Володимир Гушулей, експерт з міжнародних питань, політолог

Така позиція Москви є результатом відходження від тогорічної ейфорії від захоплення Криму. У підсумку, все адміністрування переводиться в звичний для Російської Федерації режим. У цьому ключі ми можемо згадати ліквідацію так званого Міністерства з питань Криму.

Мій прогноз, що такий підхід в плані адміністрування призведе також до зменшення економічних дотацій. Росія вже не буде представляти Крим як якусь привабливість вітрину для кримчан і можливо для жителів сходу України, які прагнули б повторити той же сценарій. Такої мети в Російській Федерації більше немає, тому у них і немає мотивів у майбутньому надавати додаткові фінансові ресурси в цей регіон. Ті фінансові потоки, які вливалися на півострів в минулому році, в подальшому будуть істотно зменшуватися.

 

Тарас Березовець, політолог

У Сергія Аксьонова серйозний конфлікт з силовиками в Криму. Під силовиками я маю на увазі представників федеральних органів влади. Рівень корупції в самопроголошеній республіці навіть за російськими мірками дуже великий. І представники російської влади вирішили врегулювати цей конфлікт.

Це такий перехідний період з демонтажу так званої команди переможців Константинова і Аксьонова. У них серйозні проблеми. Але Кремль поки що не наважується їх прибирати, тому що це буде означати, що Крим привів злочинців і корупціонерів до складу Росії. По суті, до них приставляють наглядачів, які стежитимуть за витрачанням бюджетних коштів. Якщо це не допоможе, Росія вирішуватиме, що робити з Аксьоновим далі. Є два варіанти: або його треба вчити, або «сплавити». Вони будуть пробувати як з Рустамом Темиргалієвим, якого тихо відсторонили, і він зараз десь в Москві працює звичайним викладачем.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті