Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

В Сімферополі затримали 21 кримськотатарського активіста, а також адвоката Едема Семедляєва

25 / 10 / 2021

25 жовтня російська поліція Криму затримала 21 кримськотатарського активіста і журналіста біля будівлі підконтрольного РФ «Кримського гарнізонного військового суду» в Сімферополі. Їх відвезли у «Центральний» відділок окупаційної поліції №3 столиці Криму.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Затримані активісти у поліцейському автобусі (фото: Кримська солідарність)

Увечері того ж дня було затримано і адвоката Едема Семедляєва.

Активісти і журналісти зібралися вранці 25 жовтня біля «Кримського гарнізонного військового суду», аби стежити за розглядом апеляції по Красногвардійській «справі Хізб ут-Тахрір». Засідання в цій справі проходило в Апеляційному військовому суді в м. Власіха Московської області і транслювалося в «гарнізонному суді» по відеозв’язку.

«Кримська солідарність» наводить список затриманих:

  • Ісмаїл Ваапов 1996 р.н.,
  • Ремзій Бекіров 1986 р.н.,
  • Мустафа Бекіров 1996 р.н.,
  • Зідан Аджикелямов 1985 р.н.,
  • Руслан Параламов 1988 р.н.,
  • Длявер Ібрагімов 1990 р.н.,
  • Енвер Абселямов 1991 р.н.,
  • Дилявер Меметов 1983 р.н.,
  • Раїм Сейтхалілов 1992 р.н.,
  • Ельдар Якубов 1980 р.н.,
  • Ереджеп Мемешев 1992 р.н, 
  • Аметхан Умеров 1986 г.р., 
  • Ервін Еміралієв 1982 р.н.,
  • Решат Халілов 1988 р.н.,
  • Енвер Німетулаєв 1980 р.н.,
  • Ескендер Салієв 1973 р.н.,
  • Заїр Абдулжемілєв 1977 р.н.,
  • Юнус Булатов 1969 р.н.,
  • Айдер Гемеджі 1981 р.н.,
  • Дилявер Меметов,
  • Мір Ібрагім Ібрагімов 1980 р.н.
Затримані активісти в актовій залі окупаційного відділку поліції (фото: Кримська солідарність)

Як повідомив QirimInfo адвокат Рустем Кямілєв, в поліції заявляють, що ці активісти не є затриманими.

«Незрозуміло в якому статусі вони. Самі прийшли чи що? Я рекомендував хлопцям прописувати в протоколах і в суді говорити, що їх насильно незаконно затримали і утримували в поліції », — сказав Рустем Кямілєв.

Адвокат також повідомив, що на його підзахисного Дилявера Меметова (координатора «Кримської солідарності») вдруге за останні 2 тижні склали протокол за статтею 20.2.4. КпАП РФ («Організація масового одночасного перебування громадян в громадських місцях, які призвели до порушення громадського порядку»).

Крім того, сказав Рустем Кямілєв, його не пустили до свого підзахисного.

За словами юриста, він прибув в «Центральний» відділ російської поліції № 3 з довідкою, яка підтверджує його адвокатський статус для допуску до підзахисного.

Рустем Кямілєв заявив в поліції, що ця довідка видається адвокатської палатою безстроково і вона дійсна доти, поки захисник не змінює її.

Однак співробітник Центру із протидії екстремізму РФ Руслан Шамбазов (колишній співробітник правоохоронних органів України) повідомив йому, що «здійснення захисту неможливе», оскільки закінчився термін дії довідки. Після цього Кямілева попросили піти з відділення, погрожуючи застосувати до нього статтю 19.3 КпАП РФ ( «Непокора законному вимозі співробітника поліції»).

За словами адвоката, зараз у відділенні перебувають всі затримані вранці активісти. Захисник розповів, що їх тримають без їжі і що до них не пускають активістів з продуктами, які стоять біля відділку. Рустем Кямілєв назвав це катуванням голодом.

«Вони там так і залишилися без захисників. Вони вимагають адвокатів. До них нікого не пускають. Максимально намагаються прибрати захисників від них, щоб швидко скласти протоколи без адвокатів. Незрозуміло, що там зараз з ними відбувається», — сказав адвокат.

Кримськотатарська активістка Лутфіє Зудієва повідомила про затримання адвокатів

Едема Семедляєва та Назіма Шейхмамбетова:

«Прямо зараз в “Центральному” відділку поліції № 3 міста Сімферополя співробітники стали вимагати роздягтися адвокатам Едему Семедляєву та Назіму Шейхмамбетову. Вони прибули туди надавати юридичну допомогу затриманим біля суду 20 кримським татарам і журналістам. Адвокати відмовилися».

Лутфіє Зудієва також повідомляла, що Руслан Шамбазов складає на Едема Семедляєва протокол за ст.19.3 КпАП РФ ( «Непокора законному вимозі співробітника поліції»).

Згодом стало відомо, що окупанти затримали лише Едема Семедляєва. На нього склали протокол за «непокору поліції» за те, що адвокат відмовився знімати верхній одяг на вимогу працівника Центру з протидії екстремізму РФ Руслана Шамбазова.


«Едем Семедляєв прибув до будівлі поліції для надання юридичної допомоги. Пояснив співробітникам поліції що він має право надавати юридичну допомогу своєму підзахисному. Співробітники поліції почали чинити тиск на підхзахисного. На що Едем Семедляєв сказав, що буде фіксувати дії співробітників. Співробітник ЦПЕ Руслан Шамбазов заборонив фото та відеофіксацію. Едем Семедляєв сказав, що ні фото, ні відео він не записував, однак це не завадило фактично затримати Едема Семедляєва. Його відвели в окремий кабінет. Прийшли дві раніше невідомі нам особи. Співробітник Шамбазов запропонував Едему Семедляєву зняти з себе верхній одяг, оскільки, за словами Шамбазова, на тілі Семедляєва можуть бути татуювання екстремістського характеру. Едем Семедляєв апелював до 28-ї статті конституції і відмовився це робити. На що Шамбазов заявив, що за цим фактом буде складено протокол за статтею 19.3», — прокоментував ситуацію Назім Шейхмамбетов.

Едем Семедляєв (ліворуч) та Назім Шейхмамбетов (фото: Кримська солідарність)

Адвокат Айдер Азаматов розповів, що на Едема Семедляєва склали 2 протоколи за ст. 19.3 КпАП РФ (непокора поліції). Перший протокол працівник ЦПЕ РФ Руслан Шамбазов склав за те, що Семедляєв нібито відмовився припинити фото- та відеозйомку у відділенні окупаційної поліції.

Едема Семедляєва та затриманих зранку 25 жовтня Аметхана Умерова, Айдера Гемеджи та Ервіна Еміралієва відвезли в ізолятор тимчасового тримання в Судак.

Решата Халілова відвезли в ІТТ в смт Красногвардійське.

Юнуса Булатова та Енвера Апселямова — в ІТТ Феодосії.

Зідана Аджикелямова та Дилявера Меметова — в ІТТ в Євпаторії


Ереджепа Мемешева та Мустафу Бекірова — в ІТТ Бахчисарая
Ремзі Бекірова та Ісмаїла Ваапова — ІТТ Джанкоя.

Нагадаємо, аналогічний випадок масового затримання стався біля «Кримського гарнізонного військового суду» 11 жовтня.

Того дня близько сотні кримськотатарських активістів зібралися біля «суду» щоб дізнатися результат засідання по розгляду апеляції адвокатів «Красногвардійської групи».

Але російська поліція розігнала активістів і затримала 15 з них.

Увечері того ж дня російські силовики затримали ще п’ятьох людей, які зібралися біля будівлі окупаційного відділку поліції «Центральний». Вони вийшли підтримати п’ятнадцятьох затриманих вранці активістів.

Пізніше сімох із затриманих 11 жовтня оштрафували за організацію масового одночасного перебування громадян в громадських місцях, які призвели до порушення громадського порядку (ст. 20.2.2 КпАП РФ).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини