Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Адвоката Джеміля Темішева вивели зі «справи 26 лютого». Що це означає?

16 / 03 / 2017

Сьогодні, 16 березня, Центральний районний суд Сімферополя прийняв рішення про відвід адвоката Джеміля Темішева від захисту Арсена Юнусова, фігуранта «справи 26 лютого». Рішення суду оскарженню не підлягає. Клопотання про відвід Темішева подав прокурор 15 березня, на вчорашньому засіданні суду по «справі 26 лютого».

Прокурора вчора підтримав адвокат Мустафи Дегерменджі Олександр Солодков.

«Я вважаю, що є всі підстави [для відводу]. Але, прошу звернути увагу прокуратури, що в разі, якщо буде проведене відведення Темішева, тоді потрібно повернути справу прокурору, тому що всі слідчі дії з Темішевим потрібно визнати недійсними», – заявив в суді адвокат.

Крім Арсена Юнусова, у справі якого ще триває суд, Джеміль Темішев захищав інтереси Талята Юнусова і Ескендера Небіева. Обидва також проходили по «справі 26 лютого» і наприкінці 2015 року були засуджені до умовних термінів.

Три дні тому, 13 березня, захист заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза [головного фігуранта цієї справи] заявив, що оскаржить рішення суду.

Так аргументує апеляцію адвокат Микола Полозов: «Ми не бачили, які вироки були винесені по [Ескандеру] Небіеву і [Таляту] Юнусову. Ми дізналися про них тільки після того, як прокурор заявив клопотання про долучення цих вироків до матеріалів кримінальної справи Чийгоза. У цих вироках так і написано: суд також встановив якісь протиправні дії Чийгоза. Тобто, суд, виносячи вироки по Небіеву і Юнусову, також встановив без дослідження будь-яких доказів факти, які мають відношення до мого підзахисного».

Саме відведення адвокату Джемілю Темішеву Микола Полозов відмовився коментувати, пославшись на те, що ще не встиг ознайомитися з цим рішенням.

Теміш заявляє, що його підзахисні незважаючи на обвинувальні вироки суду не свідчили проти Ахтема Чийгоза.

«Сьогодні суд вирішив, що між Талятом Юнусовим і Ескендером Небіевим з одного боку і Арсеном Юнусовим з іншого є конфлікт інтересів. Хоча всі троє раніше давали однакові показання. Вони визнають участь у масових заворушеннях, але в той же час говорять, що особисто їм Чийгоз ніяких вказівок не давав, вони його не знають і прийшли на мітинг з власної ініціативи», – сказав адвокат.

У самих рішеннях суду [де згадується Ахтем Чийгоз] у справах Талята Юнусова і Ескендера Небіева говориться наступне:

«Юнусов Т. А., <...> піддавшись закликам Чийгоза А. З. про застосування насильства, <...> з метою масових заворушень, супроводжуваних насильством і знищенням майна, грубо порушуючи громадський порядок і правила проведення масових заходів, ігноруючи законні вимоги представників влади».

«Небіев Е.Б. та інші <...>, діючи виконуючи вимоги Чийгоза А.З. про застосування насильства, реалізуючи свій злочинний намір, спрямований на участь у масових заворушеннях, супроводжуваних насильством і знищенням майна, діючи спільно, злагоджено, одночасно і взаємозалежно, <...> що призвело до тисняви ??та виникнення масових заворушень».

Саме в цій частині Полозов і оскаржить рішення суду. І саме в цій же частині не став оскаржувати Темішев.

Коментуючи ці фрагменти рішень, Темішев пояснює, що в них «суд прийняв на віру те, що було викладено в обвинувальному вирок прокуратури. Саме це нам і ставить в провину захист Чийгоза: що ми не стали оскаржувати вироки в цій частині».

Адвокат аргументує свою позицію наступним: «Я виходив з того, що ті обставини, які вказані у вироку, встановлені в окремому особливому порядку і без дослідження обставин справи вони не можуть бути доказом у справі Чийгоза».

Темішев додає, що не проти рішення Полозова оскаржити рішення суду в частині що стосується Чийгоза. «Я заперечувати не буду. Для мене і моїх підзахисних важливо, щоб вигляд і розмір покарання за ним залишився без змін».

У чому тоді конфлікт інтересів між підзахисними? Імовірно, прокуратура, вирішила, що вироки суду [саме в частині що стосується Чийгоза] по Небіеву і Таляту Юнусову розходяться з показаннями, які дає Арсен Юнусов в суді зараз. Останній заявляє, що 26 лютого 2014 року прийшов на мітинг за власною ініціативою і не діяв в зв’язці з Чийгозом. Простими словами це означає, що прокуратура побоюється, що Арсен Юнусов в результаті не повністю визнає свою провину.

Конкретних аргументів, за словами адвокатів Джеміля Темішева і Едема Семедляєва, прокурор не навів.

«Прокурор заявив клопотання про те, що інтереси підзахисних Темішева суперечать один одному. Суддя, подумавши добу, виніс рішення: так, дійсно їх позиції суперечать один одному. Протиріччя в тому, що нібито ті [Талят і Ескандер] визнали свою провину, а Арсен визнав в повному обсязі», – розповів про сьогоднішнє рішення суду адвокат Семедляєв. Він також додав, що на розгляд справи його підзахисного Алі Асанова це ніяк не вплине.

«Я дуже сподіваюся, що з цієї ситуації можна буде отримати користь для всіх, в тому числі для тих, хто сидить в СІЗО», – резюмував сьогоднішні події Темішев.

 

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті