Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

30 років на двох – винесли вирок кримським активістам Тимуру Ялкабову та Ленуру Сейдаметову

22 / 03 / 2022

22 березня російський Південний окружний військовий суд оголосив обвинувальний вирок політичним ув’язненим із Криму — Тимуру Ялкабову та Ленуру Сейдаметову. Обох засудили до колонії суворого режиму на 17 та 13 років відповідно, повідомляє “Кримська солідарність”.

«Я, і мої співвітчизники, як у минулому, так і теперішньому, ніколи не погодимося з такою реальністю. І ми не зламаємось, нас можна посадити у в’язницю, вбити, але неможливо зламати наш дух, неможливо підкорити. І нас анітрохи не засмучують дії тих, хто чинить беззаконня», — заявив у своєму останньому слові Ленур Сейдаметов.

Йому суд призначив 13 років позбавлення волі з відбуттям перших 4 років у в’язниці, решту – у колонії суворого режиму з обмеженнями після відбуття терміном на 1 рік.

Тимура Ялкабова засудили до 17 років позбавлення волі з відбуттям перших 4 років у в’язниці, решту – у колонії суворого режиму з обмеженнями після відбуття терміном на 1 рік 6 місяців.

Обмеження полягають у необхідності відзначатись у ФСВП 2 рази на місяць, не залишати житло з 11 вечора до 6 ранку, не змінювати місце проживання та роботу без повідомлення ФСВП, не відвідувати публічні заходи.

Тимура Ялкабова та Ленура Сейдаметова звинувачують в організації та проведенні “конспіративних зборів” організації “Хізб ут-Тахрір”, забороненої у РФ. Санкцію на проведення обшуку у будинку активістів видав військовий суд, а не загальної юрисдикції, що вказує на те, що квартира належить військовому чи співробітнику ФСБ.

Крім цього обвинувальні показання проти кримських татар дали два секретні свідки під псевдонімами «Кабіров» та «Кадиров». Свідки не змогли докладно повідомити суду, за яких обставин, коли та де вони познайомилися з підсудними. Обидва свідки не могли детально розповісти про місце та час проведення сухбетів, розмов, хто саме вперше їх привів у квартиру, що знаходиться у будинку, хто був присутній на зборах. Їхні показання захист називає суперечливими.

Адвокат Сафіє Шабанова вважає, що це один з агентів ФСБ, знаючи про релігійні погляди Ялкабова та Сейдаметова, спеціально змусив підсудних прийти на бесіду до квартири, обладнаної звукозаписними пристроями, без їх відома. На цьому доказі й будується кримінальна справа. Водночас звинувачення класифікує цю бесіду як «конспіративні збори», організовані Ленуром Сейдаметовим.

Нагадуємо, що 18 березня винесли вирок  п’ятьом кримським татарам у справі «другої Сімферопольської групи» Хізб ут-Тахрір.  Акіму Бекірову, Сейтвелі Сейтабдієву,Рустему Сейтхалілову – по 14 років колонії, з них 5 у в’язниці. Ескендеру Сулейманову та Асану Яникову – 15 років колонії, у тому числі 5 років в’язниці . На п’ятьох – 72 роки.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини