Звернення представників ГО до Прем'єр-міністра України щодо внесення змін до Плану дій з реалізації Національної стратегії в сфері прав людини до 2020 року
5 / 11 / 2018Прем’єр-міністру України
Гройсману В.Б.
Шановний Володимире Борисовичу!
Ми, представники громадських організацій, що опікуються захистом прав людини та надають допомогу постраждалим внаслідок конфлікту в Україні, звертаємося до Вас щодо внесення змін до Плану дій з реалізації Національної стратегії в сфері прав людини до 2020 року, затвердженого Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.11.2015 № 1393-р.
Національна стратегія у сфері прав людини,прийнята у 2015 році, є вектором, що дозволяє оцінити, у якій точці має опинитися країна за п’ять років у контексті ситуації з правами людини. Стратегія є програмним документом, який деталізується у відповідному Плані дій, затвердженому Урядом.
План дій окреслює конкретні заходи, результати та індикатори досягнення для повноцінного впровадження Національної стратегії у сфері прав людини. Тому він повинен відповідати поточній ситуації, реагувати на актуальні виклики та бути гнучким до змін, що відбуваються в Україні.
На початку 2018 року Міністерство юстиції України розпочало роботу над змінами до Плану дій, оскільки більшість заходів, виконаних частково або виконання яких триває, потребували оновлення (щодо змісту заходів, індикаторів виконання, термінологіі тощо). На необхідності актуалізації заходів наголошували Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин під час проведення комітетських слухань та Уповноважена Верховної Ради з прав людини під час моніторингу стану виконання Плану.
Напрацювання проекту змін до Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини відбувалося у співпраці з представниками органів державної влади та неурядових громадських організацій у форматі робочих зустрічей за участі представників близько 20 органів державної влади та більш ніж 30 неурядових громадських організацій, зокрема і тих, що підписалися під цим зверненням. Серед учасників робочих зустрічей були, зокрема, представники Моніторингової Місії ООН з прав людини, Консультативної місії ЄС в Україні, Міжнародної організації з міграції, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та інші.
У результаті вони напрацювали проект змін до Плану заходів, який відповідає сучасним соціальним умовам та текст якого наразі доопрацьовує Директорат з прав людини, доступу до правосуддя і правової обізнаності Міністерства юстиції України. Очікується, що проект змін до Плану заходів передадуть на розгляд Кабінету міністрів України вже наступного тижня.
Тому ми звертаємося до Вас із проханням підтримати пропозиції громадських організацій щодо змін до Плану дій Національної стратегії в сфері прав людини до 2020 року та сприяти їхньому врахуванню у зазначеному документі.
16 жовтня 2018 року
ГО “Центр інформації про права людини”
БФ “Восток-СОС”
БФ “Право на захист”
ГО “Донбас СОС”
ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”
ГО “КримСОС”
БО БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”, Програма “Радник з питань ВПО”
ГО “Кримська правозахисна група”