Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Зливи не допомогли: в окупованому Криму стрімко міліють водосховища, річки і свердловини у селах

5 / 08 / 2020

Про це повідомляє підконтрольний РФ гідрометцентр Криму.

За даними гідрологів, запас води у водосховищах в серпні 2019 року складав 163,69 млн куб. м і був на 88,83 млн куб. м більше, ніж в даний час.

При цьому наголошується, що сильні дощі не сприяли поліпшенню гідрологічної обстановки в басейнах більшості річок Криму, оскільки вони носили переважно короткочасний, зливовий і виключно локальний характер.

«Лише 10 липня спостерігалося короткочасне підвищення рівнів води окремих річок на 2-13 см і 15 липня на 25-65 см», — йдеться в повідомленні кримського гідрометцентру.

Гідрологи також попереджають, що річки Альма і Чорна — на межі пересихання

Також, як повідомляє Крим. Реалії, на території Мирнівської сільської ради Сімферопольського району через пересихання свердловини, яка живила село, ввели режим надзвичайної ситуації. Без води залишилося близько 1800 осіб. Для жителів організовано підвезення води.

Повідомляється, що окупаційна влада планує побудувати новий водопровід до 15 серпня.

У селі Чорноріччя, на території Севастопольської міськради, також відчувають дефіцит води. Місцеві криниці живить Чорноріченське водосховище, яке стрімко міліє.

Російська влада заявила, що в цьому році почнеться проектування нового водогону для села.

Раніше глава окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов заявляв, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

До 2014 року Україна забезпечувала близько 85% потреб Криму в прісній воді за допомогою Північно-Кримського каналу. Однак з початком окупації поставки на півострів припинилися.

Раніше міністр закордонних справ України заявив, що Україна не планує відновлювати постачання води до Криму і що, згідно з міжнародним правом, повну відповідальність за ситуацію на окупованому півострові несе Росія як держава-окупант.

Детальніше про те, чому окупованому півострову загрожує посуха, ми писали раніше в матеріалі «Зневоднення 2020: Чому Крим висихає?».

Вибір редакції

Ще Новини