Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Злісний порушник»: українському політв'язню Андрію Коломійцю на рік посилили умови утримання

27 / 04 / 2021

Про це повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на дружину в’язня Галину Коломієць.

Правозахисники відзначають, що за чотири роки перебування в цій колонії українець 13 разів перебував в ШІЗО.

«Як правило, українця поміщають в ШІЗО з надуманих причин. Наприклад, в 2018 році Андрія покарали за те, що в холодному і сирому цеху він був одягнений не по формі — замість роби надів власний теплий одяг. Так роблять багато ув’язнених, але до українця в російській колонії “особливе ставлення”. Також Коломійця карали за те, що він, перебуваючи в штрафному ізоляторі, приліг на підлогу, тому що у нього сильно боліла спина, але в камері ШІЗО немає можливості нормально сісти або прилягти, оскільки ліжка вдень ​​пристебнуті до стіни, а стільців зі спинками немає . У березні поточного року Коломієць знову був на 10 діб поміщений в штрафний ізолятор, покарання йому двічі продовжували. І відразу після закінчення третього терміну перебування в ШІЗО, українця, як “злісного порушника”, відправили на суворі умови утримання», — повідомляє Кримська правозахисна група.

Нагадаємо, громадянина України Андрія Коломійця затримали в травні 2015 року в Кабардино-Балкарії за підозрою в зберіганні наркотиків.

Пізніше його перевезли до Криму, де звинуватили в замаху на вбивство двох кримських співробітників спецпідрозділу «Беркут» під час Євромайдану у Києві. 

10 червня 2016 року Андрія Коломійця засудили до 10 років колонії за ч. 3 ст. 30 п.п. «а», «б», «е», «л» ч. 2 ст. 105 («Замах на вбивство двох осіб у зв’язку зі здійсненням ними службової діяльності, скоєне загальнонебезпечним способом, з мотивів політичної та ідеологічної ненависті») і за ч. 2 ст. 228 КК РФ.(«Незаконне придбання, зберігання, перевезення без мети збуту рослин, що містять наркотичні засоби або психотропні речовини, або їхніх частин, що містять наркотичні засоби або психотропні речовини, у великому розмірі»)

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини