Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Зеврі Абсеїтов

29 / 01 / 2021

9 років колонії суворого режиму (24 грудня 2018 року ст. 205. КК рф, ч.2; ст. 30 КК рф ч.1; ст. 35 ч.2; ст. 278 КК рф)

Абсеїтову Зеврі в серпні цього року виповниться 48 років. Його родина була депортована* до Узбекистану й тільки наприкінці 80-х вони змогли повернутися додому. Зеврі тоді було лише сімнадцять років, тільки-но закінчив школу. Разом із братом він почав будувати будинок у Білогірському районі, щоби було куди привезти батьків.

Через рік Зеврі забрали до армії, він відслужив два роки у військово-десантних військах. Повернувшись з армії, він вступив до Сімферопольського медичного університету на стоматологічний факультет. Вдень він вчився, а у вільний час працював, щоб якось допомогти батькам-пенсіонерам.

Пізніше він відкрив свій стоматологічний кабінет, одружився. В Абсеїтова четверо дітей — троє синів та дочка.

12 травня 2016 року в будинок Зеврі Абсеїтова прийшли російські силовики з обшуком, після чого його затримали. 24 грудня 2018 року російський суддя Роман Плиско засудив його до 9 років колонії суворого режиму. В основу обвинувального вироку лягли свідчення «таємного свідка» та висновки релігієзнавчої експертизи. Примітно, що релігієзнавча експертиза виконана експертами в галузі культурології та філології, які не мають глибоких знань у релігії, зокрема, в ісламі.

11 липня 2019 року в Москві Верховний суд рф розглянув апеляційну скаргу та на три місяці скоротив термін усім фігурантам першої Бахчисарайської справи «Хізб ут-Тахрір».

«Його здоров’я за ці 7 років помітно погіршилося. Потрібне загальне медичне обстеження та лікування. Він постійно ходить із тонометром, його турбує гіпертонія, болі в шлунку й нирках, суглобах, зуби, що залишилися, вимагають лікування. З’явилися незрозумілі ущільнення в ділянці живота, що потребують обстеження», — розповідає про стан свого чоловіка Фатма Абсеїтова, яка відвідала його в колонії в Ставропіллі рф.

Коаліція правозахисних організацій України визнає Зеврі Абсеїтова особою, позбавленою волі з політичних мотивів.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. З 2014 року в окупованому Криму 101 людину звинуватили в нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

* Примітка: 18–21 травня 1944 року радянська влада примусово депортувала з Криму приблизно 430 тисяч кримських татар у віддалені регіони північного Передуралля і республік Середньої Азії. За різними даними під час переселення загинуло від 27% до 46% від загальної кількості депортованих кримських татар. Родини нинішніх політв’язнів — нащадки тих, хто пережили геноцид кримськотатарського народу та змогли повернутися на історичну Батьківщину.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки