Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Зеленський увів у дію «Стратегію деокупації Криму»

24 / 03 / 2021

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

«Цей документ визначає комплекс заходів дипломатичного, військового, економічного, інформаційного, гуманітарного та іншого характеру, спрямованих на відновлення територіальної цілісності, державного суверенітету України у міжнародно визнаних кордонах шляхом деокупації та реінтеграції Криму», — йдеться у заяві. 

Згідно зі Стратегією, Україна ініціює міжнародний переговорний процес щодо звільнення Криму від окупації. Мова йде, зокрема, про українську дипломатичну ініціативу зі сприяння деокупації півострова «Кримська платформа», яка стартує цього року за участі міжнародних партнерів України.

Нагадаємо, Рада національної безпеки та оборони України ухвалила проєкт «Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь» 11 березня 2021 року. Документ було розроблено із залученням представників багатьох інституцій, зокрема, Меджлісу кримськотатарського народу.

Секретар РНБО Олексій Данілов назвав цю Стратегію «першим фундаментальним документом, який дає чіткий дороговказ, у який спосіб ми будемо рухатися у питаннях деокупації Криму».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини