Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Зеленський підписав закон, який спрощує доступ до правосуддя мешканцям Криму

24 / 03 / 2021

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Мова йде про Закон «Про внесення змін до статті 12 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” щодо встановлення альтернативної підсудності справ, учасники яких проживають на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» № 1319-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 4 березня 2021 року.

Зазначається, що цей закон, зокрема, дає можливість мешканцям окупованого Криму звертатися до будь-якого суду Херсонської області для розгляду цивільної справи або ж подавати клопотання про передачу справи до такого суду під час розгляду в судах міста Києва. Це, повідомляє Офіс Президента, дасть змогу громадянам не витрачати час та гроші для участі в судовому засіданні у Києві.

Водночас залишається чинною норма закону, згідно з якою цивільні справи, підсудні місцевим судам, що розташовані в АР Крим та м. Севастополі, розглядаються загальними судами міста Києва.

Раніше, нагадаємо, Кабмін України надав мешканцям тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу можливість оформити українське свідоцтво про народження онлайн.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини