Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Заява щодо судового засідання у так званій справі «Хізб ут-Тахрір» проти кримських татар

10 / 07 / 2019

Ми розглядаємо цю справу як політично мотивоване переслідування, яке здійснюється окупаційною владою по відношенню до нелояльних  верст населення.

Окрім того, сьогодні, 10 липня 2019 року, поліція затримала у Москві сімох кримських татар, які вийшли з пікетом проти переслідування кримських татар за тероризм.

У світлі вищезазначеного ми просимо дипломатичні місії, представників іноземних урядів та міжнародних / регіональних організацій:

  • Відвідати судове засідання (Верховний суд Російської Федерації, Малий Харитонівський провулок, 12), яке відбудеться 11 липня 2019 року о 09.30, щоб підтримати українських політв’язнів і стати свідком свавілля та відсутності правосуддя.

Ми просимо міжнародні організації та уряди іноземних держав:

  • Продовжувати чинити тиск на російський уряд, щоб зупинити переслідування кримських татар і, зокрема, активістів Кримської Солідарності;
  • Засудити використання Росією власного законодавства щодо боротьби з тероризмом та екстремізмом для переслідування правозахисників та активістів громадянського суспільства в окупованому Криму.
  • Накласти особисті санкції на осіб, які беруть участь у грубих порушеннях прав людини в окупованому Криму.
  • Посилити галузеві санкції проти Російської Федерації за систематичні грубі порушення прав людини та військові злочини, скоєні в окупованому Криму.

Ми вимагаємо від влади РФ:

  • Негайно звільнити затриманих кримських татар.
  • Провести оперативне, ефективне та неупереджене розслідування незаконних затримань та випадків фізичного насильства, вчиненого проти активістів у Криму.
  • Забезпечити притягнення винних до відповідальності.
  • Вжити всіх необхідних заходів для запобігання таким нападам у майбутньому.

Детальна інформація:

12 травня 2016 року чотири кримські татари були затримані російською окупаційною владою в Криму. Їх звинуватили в організації (участі в) діяльності релігійної організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в Російській Федерації як терористичній (стаття 205.5 Кримінального кодексу РФ), а також підготовці насильницького захоплення влади організованої групою за попередньою змовою (ст. 35.2; 30.1; 278 Кримінального кодексу РФ). Згідно з українським законодавством, діяльність Хізб ут-Тахрір є законною.

Протягом двох років звинувачені утримувались в СІЗО Сімферополя.  

В основу рішення суду першої інстанції в Ростові лягла інформація, надана секретними свідками, експертизи, надані  “кишеньковими” експертами, та підроблені докази.

Під час останнього судового засідання Енвер Мамутов виступив із заявою: «Те, що відбувається зі мною і всім кримськотатарським народом, кримськими мусульманами є політично мотивованим переслідуванням за інакомислення. Раніше вони боролися з інакомисленням під приводом війни з ворогами народу. Сьогодні вони використовують тероризм і екстремізм як виправдання, але, як і раніше, звинувачення ґрунтуються на шантажі, неправдивих експертах, неправдивих свідках, підроблених доказах і викривленому тлумаченні слів підсудних».

Association of relatives of political prisoners of the Kremlin

Center for Civil Liberties

Crimean Human Rights Group

CrimeaSOS

Human Rights Center ZMINA

Media Initiative for Human Rights

Regional Center for Human Rights

Ukrainian Helsinki Human Rights Union

Поділитись

Вибір редакції

Ще Звернення

ПОЗИЦІЯ Коаліції організацій, які опікуються питаннями захисту прав осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, щодо проєкту Закону України «Про деякі питання у сфері міграції щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України» (р.н. 10425)

15 / 02 / 2024