Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Заява Правозахисного порядку денного із вимогою до Верховної Ради України припинити наступ на громадянські права і свободи в Україні

1 / 03 / 2018

Фактично пропонується скасування е-декларування для громадських антикорупційних активістів в обмін на запровадження додаткової податкової звітності для громадських організацій і фізичних осіб-підприємців, а також підприємств, установ та організацій, які надають їм послуги.

Законопроекти №6674 та №6675 покладають на усі громадські об’єднання і фізичних осіб-підприємців, підприємства, установи та організації, які надають їм послуги, невиправданий обов’язок подавати додаткову звітність.

В разі неподання передбаченої законопроектами звітності організація може бути позбавлена статусу неприбутковості, на неї будуть накладені штрафні санкції і пені. Як видно, існуючі вісім форм звітності на сьогодні недостатні, жодна з них не скасовується, до речі, натомість додається ще одна “антикорупційна”. Такі покарання мають підкреслено каральний характер та є нічим іншим, як запровадженням інструменту для вибіркового тиску на нелояльні до влади громадські організації.

Оскільки ініціатива цих законопроектів виходить від Адміністрації Президента, ми розцінюємо таку ініціативу Президента України як непропорційне втручання у діяльність громадських організацій та грубе порушення міжнародних стандартів, які гарантують свободу асоціацій і забороняють втручання держави в діяльність громадських об’єднань.

Запровадження е-декларування антикорупційних активістів (та всіх пов’язаних, навіть опосередковано, з антикорупційною діяльністю осіб), контролю за громадськими об’єднаннями є продовженням систематичного наступу на громадянські права і свободи

Парламент має припинити наступ на свободу слова, асоціацій та мирних зібрань, які є основними цінностями демократії.

 

 З огляду на викладене вище, звертаємось до кожного народного депутата:

Не  голосуйте за законопроекти № 6674 та № 6675 від 10 липня 2017 року! Натомість скасуйте ганебне е-декларування для антикорупційних активістів, ухваливши законопроект №6271.

 

Центр громадянських свобод

Центр інформації про права людини

 

Українська Гельсінська спілка з прав людини

 

Харківська правозахисна група

 

Проект “Без кордонів”

 

Фундація Відкритий Діалог

 

Благодійний фонд “Восток- SOS”

 

Харківський інститут соціальних досліджень

 

Донецький інститут інформації

 

Громадська організація “КримСОС”

 

Amnesty International в Україні

 

Харківська обласна фундація Громадська Альтернатива

 

Кримська правозахисна група

 

Асоціація УМДПЛ

 

Луганський обласний правозахисний центр “Альтернатива”

Поділитись

Вибір редакції

Ще Звернення