Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Заява КримSOS щодо визнання генеральною прокуратурою рф нашої організації «небажаною»

29 / 03 / 2023

Шановні читачі та бенефіціари КримSOS!

Команда КримSOS цінує вашу довіру та підтримку. Починаючи з 2014 року КримSOS висвітлює ситуацію з правами людини в тимчасово окупованому Криму, допомагає внутрішньо переміщеним особам (ВПО) і особам, постраждалим від окупації, провадить активну громадську діяльність із метою деокупації та реінтеграції Криму.

У 2016 році окупаційні органи влади заблокували роботу сайту КримSOS на території півострова, прагнучи ізолювати жителів Криму від суспільно-політичного життя в Україні та насадити свою агресивну пропаганду. Рішення генпрокуратури рф про визнання КримSOS «небажаною організацією» було очевидним з огляду на те, що діяльність нашої організації заважає окупантам продовжувати безкарно скоювати злочини в Криму.

Повномасштабна війна проти України показала справжню варварську сутність рф. Протягом 9 років росія поступово перетворювала Крим на військову базу. Вже понад рік півострів є плацдармом для ведення війни, захоплення нових територій України, запуску ракет по мирних містах материкової України, а також місцем утримання і катування викрадених громадян України з новоокупованих територій. Водночас щоденний героїзм Збройних Сил України та Українського народу ламають загарбницькі плани рф та наближають перемогу України, а разом із нею — і звільнення всіх окупованих територій України, включно з Кримом.

Законодавство, яке росія незаконно застосовує на території окупованого Криму, передбачає як адміністративну, так і кримінальну відповідальність за взаємодію з «небажаними» організаціями. Неправомірне у всіх вимірах рішення генпрокуратури рф щодо КримSOS створює ризики для кримчан.

З нашого боку ми забезпечили всі необхідні заходи щодо захисту інформації про бенефіціарів, друзів та партнерів організації. Однак ми хотіли би звернутися до наших читачів та бенефіціарів з проханням уважніше ставитися до власної безпеки та безпеки своїх рідних.

Відомі численні випадки, коли осіб в окупованому Криму та на території рф переслідують за репост публікації в соцмережах або навіть за теги в публікації.

В інтересах особистої безпеки наших читачів та бенефіціарів, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, команда КримSOS наполегливо рекомендує:

  • Не робити репост новин та матеріалів КримSOS у соцмережах та видалити всі попередні репости зі своїх сторінок і груп;
  • Не ставити реакції під публікаціями КримSOS у соціальних мережах;
  • Не посилатися на сайт та соціальні мережі КримSOS, а також наші друковані матеріали або матеріали в електронній формі;
  • Для звернення на гарячу лінію КримSOS використовувати захищені засоби зв’язку, наприклад Signal;
  • Перед тим, як передати важливу інформацію (якщо ви стали жертвою або свідком порушення прав людини, норм міжнародного гуманітарного права чи інших незаконних дій рф) переконатися в тому, що це безпечно для вас.

Дякуємо, що залишаєтесь із нами! Бережіть себе!

Поділитись

Вибір редакції

Ще Звернення