Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Заява КримSOS щодо визнання генеральною прокуратурою рф нашої організації «небажаною»

29 / 03 / 2023

Шановні читачі та бенефіціари КримSOS!

Команда КримSOS цінує вашу довіру та підтримку. Починаючи з 2014 року КримSOS висвітлює ситуацію з правами людини в тимчасово окупованому Криму, допомагає внутрішньо переміщеним особам (ВПО) і особам, постраждалим від окупації, провадить активну громадську діяльність із метою деокупації та реінтеграції Криму.

У 2016 році окупаційні органи влади заблокували роботу сайту КримSOS на території півострова, прагнучи ізолювати жителів Криму від суспільно-політичного життя в Україні та насадити свою агресивну пропаганду. Рішення генпрокуратури рф про визнання КримSOS «небажаною організацією» було очевидним з огляду на те, що діяльність нашої організації заважає окупантам продовжувати безкарно скоювати злочини в Криму.

Повномасштабна війна проти України показала справжню варварську сутність рф. Протягом 9 років росія поступово перетворювала Крим на військову базу. Вже понад рік півострів є плацдармом для ведення війни, захоплення нових територій України, запуску ракет по мирних містах материкової України, а також місцем утримання і катування викрадених громадян України з новоокупованих територій. Водночас щоденний героїзм Збройних Сил України та Українського народу ламають загарбницькі плани рф та наближають перемогу України, а разом із нею — і звільнення всіх окупованих територій України, включно з Кримом.

Законодавство, яке росія незаконно застосовує на території окупованого Криму, передбачає як адміністративну, так і кримінальну відповідальність за взаємодію з «небажаними» організаціями. Неправомірне у всіх вимірах рішення генпрокуратури рф щодо КримSOS створює ризики для кримчан.

З нашого боку ми забезпечили всі необхідні заходи щодо захисту інформації про бенефіціарів, друзів та партнерів організації. Однак ми хотіли би звернутися до наших читачів та бенефіціарів з проханням уважніше ставитися до власної безпеки та безпеки своїх рідних.

Відомі численні випадки, коли осіб в окупованому Криму та на території рф переслідують за репост публікації в соцмережах або навіть за теги в публікації.

В інтересах особистої безпеки наших читачів та бенефіціарів, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, команда КримSOS наполегливо рекомендує:

  • Не робити репост новин та матеріалів КримSOS у соцмережах та видалити всі попередні репости зі своїх сторінок і груп;
  • Не ставити реакції під публікаціями КримSOS у соціальних мережах;
  • Не посилатися на сайт та соціальні мережі КримSOS, а також наші друковані матеріали або матеріали в електронній формі;
  • Для звернення на гарячу лінію КримSOS використовувати захищені засоби зв’язку, наприклад Signal;
  • Перед тим, як передати важливу інформацію (якщо ви стали жертвою або свідком порушення прав людини, норм міжнародного гуманітарного права чи інших незаконних дій рф) переконатися в тому, що це безпечно для вас.

Дякуємо, що залишаєтесь із нами! Бережіть себе!

Поділитись

Вибір редакції

Ще Звернення

ПОЗИЦІЯ Коаліції організацій, які опікуються питаннями захисту прав осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, щодо проєкту Закону України «Про деякі питання у сфері міграції щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України» (р.н. 10425)

15 / 02 / 2024