Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Запрошуємо в Києві на Благодійний фестиваль

17 / 06 / 2016

Благодійний фестиваль збере на території Арсеналу переселенців зі сходу та Криму, біженців з інших держав, які знайшли притулок в Україні, а також громадські організації, що надають допомогу цим категоріям. Учасники Фестивалю хочуть привернути увагу киян та медіа до потреб людей, які змушені розпочали нове життя. Незважаючи на складнощі, багато із них змогли розпочати нові проекти та бізнеси, стати активною частиною громади та готові допомагати іншим.

Відвідувачів очікує насичена програма заходів та виставок:

Традиційні страви від біженців, які проживають в Україні: Гостям фестивалю запропонують приєднатися до справжньої ефіопської кавової церемонії, спробувати традиційні афганські та азербайджанські страви, посмакувати кримськотатарськими солодощами та десертами східної кухні.

На фестивалі можна буде познайомитись із успішними стартапами переселенців та біженців, які відкрити власну справу – кав’ярню, виробництво делікатесів, школу бойових мистецтв та виготовлення одягу. Частину прибутку від ярмарки етнічних прикрас та хендмейду, кераміки та аксесуарів ручної роботи учасники передадуть на підтримку дітей переселенців на сході України.

Дитяча програма передбачає безкоштовні майстер класи із плетіння афганських косичок, уроки малювання від професійного художника із Ірану, навчання східного живопису сумійо та гончарній справі, тренінги зі східних єдиноборств та різноманітні заняття із виготовлення рукотворів. У дитячій зоні для юних відвідувачів фестивалю працюватиме лабіринт та школа правової грамотності.

На події організують тихий аукціон художніх робіт біженців, які проживають в Україні. Тут можна буде оглянути та придбати роботи від митців із Сирії, Афганістану, Анголи, Конго, Ірану та Іраку.

Музичну програму Фестивалю доповнить спеціальна постановка від Театру переселенця. Документальна вистава «Где Восток?» (Де Схід?) німецького режисера Георга Жено розповість про те, як це в одну хвилину залишитися без дому та як це бути переселенцем. Історії вихідців із Донбасу – зворушливі, смішні та сумні – справжні історії про те, що переживає людина, вирвана зі свого звичного середовища.

На території заходу буде діяти міні-кінотеатр під відкритим небом, де покажуть кращі ролики на підтримку переселенців та біженців, зокрема від Фестивалю соціальної реклами «Molodiya».

Серед інших проектів представлять мистецький проект «Одісея Донбас», що розповідає історії міст і містечок Донбасу. Автори проекту – Дар’я Цимбалюк, Юлія Філіп’єва і Віктор Засипкін – провели глибинні інтерв’ю з вимушеними переселенцями зі сходу України. Під час інтерв’ю колишні мешканці й мешканки Донбасу власноруч створили ментальні карти місць, які їм довелося залишити. Ці мапи фіксують міста й містечка сходу країни такими, якими вони були до початку бойових дій і якими збереглися в пам’яті людей.

Також під час роботи Благодійного фестивалю до Міжнародного дня біженця діятиме проект «Малевич +» ? колекція українського авангарду. Роботи Василя Єрмілова, Анатоля Петрицького, Олександра Богомазова і головне – Казимира Малевича демонструють, як нове для свого часу мистецтво стає визнаною класикою, пройшовши крізь невизнання, заборони і нерозуміння.

 Вхід на Фестиваль та експозицію Мистецького Арсеналу під час події буде безкоштовним.

 

 Організатори: Агентство ООН у справах біженців спільно з НКММК “Мистецький Aрсенал”

Партнери: Громадська ініціатива «КримSOS», Центр зайнятості вільних людей, Всеукраїнський благодійний фонд «Право на захист», Міжнародна організація з міграції, Благодійний фонд «Рокада»

Медіа-партнери: 1+1, Платформа, Фокус, Соціальна країна, Сегодня

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини