Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (WhatsApp, Signal)

Закони про екстремізм та тероризм – це інструмент боротьби з інакодумцями, – Курбедінов

5 / 12 / 2016

Закони про екстремізм і тероризм є інструментом боротьби з інакодумцями на території Криму та Росії загалом. Таку точку зору висловив адвокат Еміль Курбедінов на конференції Ради Європи у Варшаві, де нагороджували переможців щорічної премії Сахарова.

«Я говорив про те, що закони про екстремізм та тероризм є інструментом боротьби з інакодумцями на території Криму і Росії взагалі. Ці закони абсолютно розпливчасті, по ним можна посадити кого завгодно, тим більше що суди в РФ абсолютно підконтрольні. Все разом це термоядерна суміш: підконтрольні суди, розмите законодавство і бажання садити інакодумців. А вони дійсно є в Криму, як і в будь-якому іншому суспільстві, ті хто не згоден з тим, що відбувається. Людям, які потрапляють під ці статті, загрожує до 20 років позбавлення волі», – розповів Курбедінов в коментарі QirimInfo.

Йдеться про федеральний закон РФ «Про протидію екстремістській діяльності». Так, наприклад, в своєму рішенні про призупинення діяльності Меджлісу кримських татар, колишній прокурор Криму Наталія Поклонська посилалася на статті 9 і 10 цього закону.

Крім того, нагадаємо, що в червні Держдума РФ прийняла в другому і третьому читаннях «антитерористичний пакет», внесений депутатом Іриною Яровий і сенатором Віктором Озеровим. Цей «антитерористичний пакет» стосується десятків російських законів.

Наприклад, заклики до тероризму і його виправдання в інтернеті прирівняли до аналогічних заяв, здійснених за допомогою засобів масової інформації. Відповідальність за такі записи посилилася: російські громадяни будуть відповідати за тими ж правилами, що і ЗМІ. Максимальне покарання – сім років позбавлення волі.

У «антитерористичному пакеті» також містяться поправки, що посилюють покарання за злочини екстремістської спрямованості. Законопроектом підвищуються штрафи і терміни позбавлення волі.

Поділитись

[wp_social_sharing social_options='facebook' facebook_text='' reddit_text='Share on Reddit' icon_order='f,t,l,p,x,r' show_icons='0' before_button_text='' text_position='' social_image=''] [wp_social_sharing social_options='twitter' twitter_text='' reddit_text='Share on Reddit' icon_order='f,t,l,p,x,r' show_icons='0' before_button_text='' text_position='' social_image='']

Вибір редакції

Ще Новини