Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Захист Умерова представив в суді рецензію лінгвістів на експертизу ФСБ

16 / 08 / 2017

Сьогодні, 16 серпня, в ході чергового судового засідання по справі заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова, сторона захисту представила рецензію лінгвістів на експертизу мови заступника голови Меджлісу; експертизу проводила співробітниця кримського управління ФСБ Росії Ольга Іванова.

Адвокат Марк Фейгін заявив клопотання про долучення рецензії до матеріалів справи. Суддя задовольнив клопотання незважаючи на заперечення прокурора.

«Експертиза зроблена не на слова Умерова, а на переклад, автором якого є Саледінов; висновок Іванової необґрунтований і стосується двох висловлювань: першого взагалі немає в оригіналі мови, а друге вирвано з контексту. У Москві ми знайшли кращих лінгвістів в Росії. Просимо долучити їх висновки з приводу експертизи Іванової», – заявив в ході судового засідання адвокат.

Лінгвісти прийшли до висновків, що експертиза Іванової проводилася з грубими порушеннями.

«У висновку експерта Іванової <...> не знайшла свого відображення частина вихідних даних, які перебували в розпорядженні експерта при проведенні експертизи, що ставить під сумнів об’єктивність представленого документа як укладення, що відображає результати судово-експертної діяльності <...> при проведенні експертизи <...> був грубо порушений принцип повноти експертного дослідження <...> Висновок експерта про наявність в дослідженому нею тексті перекладу закликів до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ, відноситься до двох висловлювань, перше з яких відсутній в дослідженому експертом тексті, а друге вирвано з контексту з істотним спотворенням сенсу. <...> висновок експерта не відноситься до досліджуваного нею тексту і, отже, не може бути визнаний обґрунтованим», – говориться у висновках лінгвістів.

Раніше Фейгін заявляв, що має намір домагатися кримінальної відповідальності експерта кримського управління ФСБ Росії Ольги Іванової, якщо підтвердиться, що вона давала неправдиві свідчення на суді.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини