Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Загальний термін ув'язнення кримських політв'язнів збільшився до 1064 років

23 / 05 / 2022

Загальний термін вироків жертвам політичних переслідувань в окупованому Криму збільшився до 1064 років і 2 місяців ув’язнення. Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

“Ще п’ятьом кримським татарам було винесено обвинувальний вирок та засуджено сумарно на 62 роки. Відтепер сумарний термін ув’язнення жертв політичних переслідувань в окупованому Криму становить 1064 роки і 2 місяці”, – розповідає аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

Йдеться про рішення судді Південного окружного військового суду у Ростові-на-Дону, який виніс вирок 5 кримським татарам за нібито причетність до забороненої в рф організації “Хізб ут-Тахрір”. Білял Аділов, Тофік Абдулгазієв, Владлен Абдулкадиров, Іззет Абдуллаєв і Меджит Абдурахманов сумарно отримали 62 роки позбавлення волі.  

“рф використовує своє законодавство для переслідування кримськотатарських громадських активістів, правозахисників та релігійних діячів, які виражають незгоду з діями окупантів в Криму. Найбільше людей окупанти засудили у так званих справах “Хізб ут-Тахрір” – 61 політв’язень отримав вирок до 19 років позбавлення волі, а 24 ще чекають рішення суду”, – розповідає Євгеній Ярошенко. 

За інформацією КримSOS, станом на травень 2022 року в окупованому Криму жертвами політичних переслідувань стали 142 особи, 123 з яких перебувають за гратам.

Нагадуємо, що 9 травня сумарна кількість років ув’язнення жертв політичних переслідувань становила 1002 роки та 2 місяці. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини