Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Забутий “диверсант”: нові подробиці справи Редвана Сулейманова

23 / 12 / 2017

Редван Сулейманов – один з трьох затриманих в Криму в серпні 2016 року за так званою справою «диверсантів». Його подальша доля довгий час після арешту залишалася невідомою. QirimInfo вдалося зв’язатися з родичами Сулейманова і з’ясувати, що відбувається зараз з третім фігурантом гучної справи.

Сулейманов до анексії служив у військовій частині в селі Перевальне в Криму. Під час подій весни 2014 року він відмовився приймати російську присягу і виїхав на материкову частину України, де оселився в Запоріжжі. Сулейманов періодично відвідував батьків в Криму, останній раз він приїхав в кінці липня 2016 року. Буквально через кілька днів, 30 липня, він був затриманий російськими силовиками в аеропорту Сімферополя.

Про його арешт стало відомо лише 12 серпня. Російські спецслужби опублікували відеоролик, де Панов, Захтей та Сулейманов дають свідчення. На відео Сулейманов розповідає, що він нібито працював на ГУР України, шукав місця для диверсій і залишав неправдиві повідомлення про мінування. Він начебто подзвонив в поліцію, включив запис із загрозою “перейти до великого джихаду” та підірвати аеропорт, автовокзал Сімферополя, та об’єкти в інших місцях.

Про будь-яку взаємодію з «групою Панова» він нічого не згадував.

Відразу після арешту силовики приїхали в будинок батьків, де провели обшук і допит. З тих пір, за словами родичів, ніяких слідчих дій не проводилося, а сама справа припинена. Останній суд про продовження терміну перебування Сулейманова під вартою відбувся у вересні. За їхніми ж словами слідчі “не знають, що робити” з Сулеймановим, і справа по ньому на даний момент припинена.

“Адвокат сказав, що сам не розуміє, що відбувається. Але його наймали не батьки, адвокат державний. Він каже, що справу призупинили на кілька місяців. Відкладали, відкладали, потім призупинили. В даний момент Редван просто сидить, і все”, – розповідають близькі арештованого.

Спочатку слідство звинувачувало Сулейманова за статтею 207 ч. 1 – «завідомо неправдиве повідомлення про теракт», зараз його звинувачують за другою частиною – «те саме діяння, що призвело до заподіяння великої шкоди». Крім того, слідство намагається прив’язати Сулейманова до групи «Панова-Захтея», яка була арештована пізніше.

За інформацією родичів, Сулейманов зараз знаходиться в СІЗО Сімферополя. Батьків до нього не допускають, дозволено відправляти передачі. Для цього їм довелося оформляти російські паспорти. За весь цей час вони побачили сина тільки один раз, в серпні, в будівлі суду. До Сулейманову допускають тільки адвоката, призначеного владою – Дмитра Вангелія.

Він в свою чергу відмовляв родичів, не наймати адвоката за угодою.

 «Він [адвокат] сказав, що його [Сулейманова] буде дуже складно витягнути, мовляв ми тільки втратимо гроші, і все [якщо наймуть свого адвоката]», – розповідають родичі.

Адвокат Дмитро Вангелій, відмовився розмовляти з журналістами QirimInfo, почувши, що мова піде про Сулейманова. «Поки я не побачу когось в обличчя, я не буду ні з ким розмовляти», – відповів адвокат, на спроби задати уточнюючі питання про стан його підзахисного.

За інформацією російських ЗМІ, загальна кількість затриманих в першій справі «диверсантів» може становити дев’ять осіб. Крім того, нещодавно було повідомлено про арешт «розвідника» в Сімферополі, чиє прізвище не повідомлялася. Доля цих людей невідома.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті