Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

З жахливих умов у «суворі»: політв'язня Теймура Абдуллаєва перевели зі штрафного ізолятора

11 / 06 / 2021

Про це в Facebook повідомила його мати Діляра Абдуллаєва.

За її словами, про це вона дізналася 9 червня, коли чекала дзвінка сина з колонії. Після марних очікувань, вона сама зв’язалася з колонією. Там їй повідомили про переведення Абдуллаєва з ШІЗО в СУУ.

Крім того, по адвокатському запиту колонія надала довідку про стягнення. Відповідно до неї, Теймура Абдуллаєва регулярно переводили в ШИЗО не за небажання «співпрацювати» з адміністрацією, а нібито за неправильно заправлене ліжко, порушення форми одягу, за те, що не вітався з співробітниками адміністрації і закривав відеокамеру.

Як ми неодноразово повідомляли, через тривале перебування в штрафному ізоляторі у Теймура Абдуллаєва серйозно погіршився стан здоров’я. Адміністрація колонії не надає йому адекватну медичну допомогу.

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року силовики з ФСБ і ОМОН увірвалися до будинків Теймура Абдуллаєва, його брата Узеїра Абдуллаєва, Рустема Ісмаїлова, Еміля Джемаденова та Айдера Саледінова й затримали їх.

Їх обвинуватили за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації») і за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації»).

18 червня 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону засудив Теймура Абдуллаєва до 17 років в’язниці, Узеїра Абдуллаєва — до 13 років, Рустема Ісмаїлова — до 14 років, Еміля Джемаденова і Айдера Саледінова — до 12 років позбавлення волі.

24 грудня 2019 року Верховний суд в Москві скоротив терміни ув’язнення фігурантам першої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» на 6 місяців для кожного.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини