Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

З політв'язнем Олегом Приходьком жорстоко поводяться у російській в'язниці, — адвокат

20 / 10 / 2021

Українському політв’язню Олегу Приходько, якого утримують у в’язниці для особливо небезпечних злочинців «ФКУ Т-2» у Володимирській області РФ, не передають ліки та листи від рідних близько 3 місяців.

Про це QirimInfo повідомив адвокат Сергій Легостов, який відвідав українця 19 жовтня.

«Мінімум 3 місяці він не отримує німецькі ліки від сечокам’яної хвороби, від якої він страждає, не проводять його обстеження з цього питання. Дуже переживає через відсутність листів від рідних. Він вважає, що ці листи цензурують, їх знищують, гублять на якомусь проміжку», — повідомив Сергій Легостов.

Адвокат також сказав, що поводження адміністрації в’язниці з Олегом Приходьком принижує його людську гідність.

«З підйому до вечора він не має права лягати на ліжко. З урахуванням того, що він не отримує ліків, це для нього є проблемою. Йому не видають низку особистих речей. Серед них і номери телефонів рідних і близьких. Він ці контакти сам не пам’ятає. З цієї причини він не може скласти заяву про телефонний дзвінок рідним. Я вважаю, що ці моменти є жорстоким поводженням, що принижує його людську гідність», — сказав Сергій легості.

Адвокат додав, що він вже звернувся зі скаргою до прокуратури Володимирської області РФ про численні порушення закону у «ФКУ Т-2».

Раніше родичі Олега Приходька заявляли, що не отримували від нього жодних звісток з травня 2021 року.

Нагадаємо, проукраїнського активіста з Криму Олега Приходька затримали 9 жовтня 2019 року в його будинку в Саках.

Українця звинуватили за ст. 205 КК РФ («Підготовка терористичного акту») і ст. 223-1. КК РФ («Незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв»). За версією російської влади, Приходько нібито готував теракт в Генконсульстві РФ у Львові.3 березня 2021 року Південний окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону засудив Приходька до п’яти років ув’язнення в колонії суворого режиму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини