Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

З 2014 року влада РФ відкрила більше сотні справ за «незаконну місіонерську діяльність» в Криму

5 / 11 / 2020

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

«У жовтні в “мирові суди” Криму надійшло два нових адміністративних провадження стосовно членів релігійних організацій за ч.4 ст. 5.26 (Незаконна місіонерська діяльність). Одне з них — щодо імама Аблякіма Галієва за проведення п’ятничної молитви. 14 жовтня російський мировий суддя Петро Кірєєв оштрафував на 30 тисяч рублів місцеву релігійну організацію “Католицької церкви візантійського обряду — приходу перенесення мощей Миколая Чудотворця”», — йдеться у повідомленні правозахисників.

Всього на кінець жовтня, за інформацією КПГ, в рамках проваджень проти релігійних організацій винесено штрафів на суму не менше 1 340 500 рублів.

Нагадаємо, за час окупації Криму практично всі непідконтрольні Кремлю релігійні громади та організації півострова зазнали утисків.

Так, російська влада штрафує за «незаконну місіонерську діяльність» кримських імамів, які не підкоряються російському Духовному управлінню мусульман Криму.

Також в окупованому Криму і в Росії переслідуванням піддаються члени організації «Свідки Єгови», оскільки це релігійне об’єднання було визнано «екстремістським» Верховним судом РФ в 2017 році.

Крім цього, російська окупаційна влада намагається знищити Кримську єпархію Православної церкви України шляхом ліквідації та відчуження храмів на території окупованого півострова.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини