Ви знаходитесь:

МЗС України засудило виселення ПЦУ з кафедрального собору в Сімферополі

Серпень 05, 2020 17:50 0 793
Міністерство закордонних справ України засуджує виселення громади Православної Церкви України з Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги в Сімферополі.

Про це йдеться у заяві українського МЗС.

«Таке рішення окупаційних органів відображає політику системного переслідування української православної спільноти в тимчасово окупованому Криму. ... воно спрямоване на стирання української ідентичності на тимчасово окупованих територіях та є частиною політики утисків всіх релігійних спільнот в Криму, непідконтрольних Москві», — йдеться у заяві МЗС України.

У міністерстві нагадали про те, що Росія також переслідує представників інших конфесій Криму.

«Наймасштабніші переслідування розгорнулися проти кримських мусульман. За даними правозахисників, 71 кримчанин мусульманського віросповідання знаходиться за гратами в рамках сфабрикованих справ. У цьому році штрафи за місіонерську діяльність накладались окупантом на равина общини месіанських євреїв та імама алуштинської мусульманської спільноти», — йдеться у заяві.

Також в МЗС України нагадали про переслідування «Свідків Єгови» в Криму, чия організація була визнана російською владою екстремістською. Це, як вказано в заяві, «поставило поза законом близько 8000 вірян» цієї конфесії на півострові.

«Вільними від перешкод у своїй релігійній діяльності лишаються лише православні церкви, підконтрольні московському патріарху», — додали в міністерстві.

МЗС України закликає РФ, як державу-окупанта, дотримуватися норм міжнародного права, в тому числі і міжнародного гуманітарного права, і припинити утиски Православної церкви України та інших релігійних громад в Криму.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів