Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Є сумніви: російські лікарі кажуть, що стан здоров'я політв'язня Зекір’ї Муратова задовільний

11 / 08 / 2021

У ростовській Міжобласній туберкульозній лікарні №19 називають «задовільним» стан здоров’я кримського політв’язня Зекір’ї Муратова, у якого раніше діагностували пневмонію.

Про це QirimInfo повідомила адвокат в’язня Еміне Авамілєва з посиланням на старшу медсестру лікарні, з якою захисниця спілкувалася по телефону.

За словами адвоката, 10 серпня вона вирушила в цю лікарню для зустрічі з начальником медустанови, щоб дізнатися від нього про стан здоров’я свого підзахисного. Однак зустріч не відбулася через зайнятість начмеда. Тому Еміне Авамілєва зателефонувала на контактний номер лікарні. Їй відповіла співробітниця закладу, яка представилася старшою медсестрою.

«Стан здоров’я, зі слів медпрацівника, задовільний. Хоча вже при розпитуванні окремих моментів, як мені здається, з’ясовується, що стан його такий же, як і був — середнього ступеня тяжкості як мінімум. Тому, що … коли я запитала про рівень сатурації, чи використовується кисневий концентратор, вона сказала, що так, використовується, але періодично. Про те, як лікують ковід вже давно відомо, можна дізнатися в будь-якому джерелі. Якщо використовується концентратор, то рівень сатурації — не більше 95%. І стає зрозуміло, що не може стан цього хворого розцінюватися як задовільний», — сказала Еміне Авамілєва.

З отриманої інформації адвокат зробила висновок, що стан здоров’я Зекір’ї Муратова за останній тиждень практично не змінився.

13 серпня має відбутися судове засідання по справі Муратова, проте в лікарні Еміне Авамілєвій сказали, що політв’язень пробуде там не менше 10 днів. Участь Муратова в засіданні навіть в дистанційній режимі — під питанням.

Суд направив запит в медустанову про фактичний стан здоров’я Зекір’ї Муратова і чи може він перебувати в СІЗО.

Нагадаємо, Зекір’ю Муратова госпіталізували з підозрою на пневмонію 26 липня. ПЛР-тести не підтвердили у нього наявність COVID-19.

Політв’язень Зекір’я Муратов має третю групу інвалідності. У нього є низка захворювань опорно-рухового апарату, а також хронічні захворювання у вигляді гіпертонії та стенокардії.

Муратова затримали 7 липня 2020 після масових обшуків і затримань в Криму. Його звинуватили за ст. 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини