Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Якість питної води в Криму неухильно погіршується, — окупаційна влада

26 / 08 / 2020

За словами чиновника, щоб з кранів жителів Сімферополя не текла каламутна вода, на очисних спорудах необхідно промивати фільтри двічі на добу, а в умовах дефіциту води на окупованому півострові, це неможливо. За його словами, при 12-годинному циклі очищення фільтрів в каналізацію на добу буде скидатися по 10 тисяч кубометрів води.

«У нас на вході в очисні споруди на Петровських скелях і Партизанському водосховищі каламутність підкралася до 10 міліграм. Причому з кожним днем, з кожною годиною на якусь вихідну величину вода стає гіршою. Горизонти опускаються, чисту воду ми забираємо, а мул, який знаходиться в водосховищах, залишається. Плюс при такій температурі починається цвітіння синьо-зелених водоростей. В результаті ми маємо таку воду», — сказав Баженов.

Раніше в соціальних мережах сімферопольці неодноразово повідомляли, що в їх будинки надходить каламутна вода.

24 серпня, в Сімферополі та ще у 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів стартував перший етап обмеження подачі води. Спочатку була припинена подача гарячої води, а з 7 вересня подача води повинна буде здійснюватися по годинах вранці і ввечері. 26 серпня стало відомо, що влада міста не планує вводити режим надзвичайної ситуації через дефіцит води.

Як ми повідомляли раніше, рівень води в кримських водоймах критично низький. 10 серпня Міноборони РФ і цивільна окупаційна влада запустили водогін із Тайганського водосховища в Сімферополь.

До 2014 року вода з Каховського водосховища забезпечувала близько 85% потреб Криму в прісній воді за допомогою Північно-Кримського каналу. Однак з початком окупації поставки на півострів припинилися.

Українська влада неодноразово заявляла, що відновлення подачі дніпровської води в Крим можливо лише після деокупації півострова.

Детальніше про те як російська окупаційна влада намагається вирішити проблему водопостачання Криму, читайте в нашій в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини