Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як Україна допомагає цивільним заручникам та їхнім рідним?

22 / 11 / 2023

У четвер, 23 листопада, о 13:00 в інформаційному агентстві “Ukraine Media Center Ukrinform” в залі 1 (м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16, перший поверх) відбудеться пресконференція “Як Україна допомагає цивільним заручникам та їхнім рідним?”, під час якої правозахисники представлять свою оцінку реалізації законодавства щодо захисту цивільних, яких росія незаконно позбавила свободи.

Минув рік, як повністю почав діяти закон про соціальний і правовий захист цивільних заручників та їхніх сімей. Необхідність у ньому з’явилася ще у 2014 році, після початку війни росії проти України, коли рф почала викрадати та переслідувати цивільних осіб на окупованих територіях.

Закон, зокрема, передбачає надання щорічної та одноразової грошових допомог, оплати правової допомоги, забезпечення житлом для тимчасового проживання, освітні пільги тощо. Але наразі не всі положення закону працюють, а сам він недостатньо забезпечує правові гарантії для цивільних заручників та родин.

Тож як насправді працюють положення закону про захист цивільних заручників? Чи відчувають їхні родини піклування з боку держави? Що державі необхідно зробити для покращення ситуації із захистом прав цивільних заручників та членів їхніх сімей?

Про це розкажуть:

  • Тетяна Катриченко, виконавча директорка Медійної ініціативи за права людини (МІПЛ)
  • Богдан Мельникович, юрист Кримської правозахисної групи (КПГ)
  • Альона Луньова, директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA
  • Анастасія Калініна, юристка КримSOS

Модераторка: Ольга Атаманова — модераторка Ukraine Media Center Ukrinform

Організатори: Ukraine Media Center — Ukrinform, Центр прав людини ZMINA, МІПЛ, КПГ, Схід SOS, КримSOS

Захід транслюватиметься онлайн на фейсбук-сторінках Центру прав людини ZMINA, Медійної ініціативи за права людини, КримSOS, а також на ютуб-каналі Ukraine Media Center — Ukrinform українською та англійською мовами.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Анонси