Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як Угорщина зустрічає біженців з України

28 / 02 / 2022

Угорщина готова прийняти  близько 600 тис. українців. На кордоні з Україною працюють шість центрів допомоги українським біженцям. Для в’їзду потрібно мати хоча б мінімальний перелік документів, які дозволяють встановити особу та особу дітей. Також потрібні документи, які можуть довести ваші родинні зв’язки з неповнолітніми, які слідують без супроводу хоча б одного з батьків, а з іншими родичами.

Вчителька Вікторія поділилась своєю історією вимушеного переїзду до Угорщини: 

«Виїжджала до Ужгороду. На вокзалі була о 10 годині, сіла тільки на другий потяг о 16 годині. Людей багато. Їхала 37 годин. На 6 місць було 18 чоловік. Сиділи, мінялися, на валізах, стояли на проході, у тамбурі. Їхали в темряві, часто зупинялися — чекали по 2 години, забирали ще людей з інших міст. Протягом дня спекотно, вночі холодно. 

Я брала 4 літри води і мені вистачило, в поїзді вода дуже швидко закінчилася зовсім — руки не помити, чаю не попити. В поїзді є можливість зарядити телефон, але охочих багато.

При зупинці на перон випустили один раз за водою і загубили чоловіка. Так без нього і поїхали. Міст не називаю, але в одному з них волонтери передали їжу, гігієнічні засоби та ліки. У Львові багато людей зійшло, але стільки ж й сіло. Місто переповнено, тому треба прямувати далі до маленьких міст.

Ужгород зустрів добре. На залізничному вокзалі волонтери з гарячою їжею та чаєм. Записують на поселення. Допомагають чим потрібно. Я рушила далі до Чопа. Їхати можна електричкою, або маршруткою. Автостанція поряд, лише 300 м. Квиток з багажем до Чопа 46 грн. Їхати 40−50 хв. Кінцева зупинка біля пункту пропуску. Квиток вартістю трохи більше 100 грн на потяг до угорського пункту пропуску Захонь. 

Кордон перетнула за 10−15 хвилин, черга невелика. Але так не завжди. В мене був закордонний паспорт, більше нічого потрібно не було. В поїзді угорські прикордонники перевіряють паспорт і через хвилин 10−15 я була в Угорщині.

Там вже брала безкоштовний квиток у касі на потяг до Будапешта. Це був мабуть перший евакуаційний потяг, їхали 4−5 годин сидячи. Змогла заснути перший раз за увесь час. 

Зустріли нас журналісти та волонтери. Можна було поїсти та взяти необхідні речі (ліки, їжу, засоби гігієни). Російськомовні волонтери допомагають. Біля вокзалу стояв автобус для обігріву. Можна отримати безкоштовну угорську сімку в ТЦ біля вокзалу. Не соромтеся запитувати у волонтерів, вони допоможуть. Квитки для українців на потяги по країні безкоштовні. Можна розраховуватися в місті карткою”

Корисні контакти для українців, які вирішили знайти тимчасовий притулок у Угорщини:  

Угорський Гельсінський Комітет надає всю необхідну інформацію для тих, хто прямує до Угорщини  
ukrainecrisis@helsinki.hu
https://www.facebook.com/helsinkibizottsag

Сайт з допомогою в Угорщині 

Заявка на ночівлю 

Чати допомоги 

https://t.me/hungaryua

https://t.me/helpinhungary

https://t.me/HUvolunteerswithUA

https://help.unhcr.org/hungary/uk/

  • Угорсько-Гельсінський комітет. Надає юридичну допомогу, наприклад, консультує з приводу того, як можна залишитися в країні тощо. Українці можуть звернутися до комітету через електронну пошту ukrainecrisis@helsinki.hu або Facebook-сторінку.
  • Menedék (Угорська асоціація мігрантів). Допомагає отримати субсидії на житло, знайти роботу, пропонує курси угорської мови тощо. Крім центрального офісу в Будапешті Menedék є у центрі прийому Vámosszabadi, у дитячому будинку Fót і в притулках у Nyírbátor, Győr, Kiskunhalas та аеропорту імені Ференца Ліста. Перед тим як піти в офіс, потрібно домовитися про зустріч телефоном +3613221502.
  • Єзуїтська служба біженців. Надає курси угорської мови, допомагає знайти житло й отримати міжнародний захист. Офіс знаходиться в Будапешті за адресою Horánszky u. 20, 1085. Номер телефону: +36301988929.
  • Служба інтеграції лютеранської діаконії. Допомагає знайти притулок і дає ваучери на харчування та інші види пожертв, наприклад, меблі. Також за домовленістю може оплатити медичні витрати. Офіс знаходиться в Будапешті за адресою Karácsony Sándor utca 31-33, 1086. Завчасно потрібно домовитись про зустріч, адже офіс буде закритим. Номера телефонів: +36209255939 та +36202614329.
  • Благодійна асоціація захисту. Гуртожиток на 25 місць. Надає триразове харчування та засоби гігієни. Також тут можна звернутись до лікаря. Ще тут допомагають знайти роботу. Хостел знаходиться за адресою вул. Dankó, 9, 1086, Будапешт. Номер телефону: +3612105400.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті