Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як отримати копію рішення суду ухвалених судами Криму — поради юристів 

8 / 06 / 2021

Матеріали судових справ залишилися на тимчасово окупованій території Україні.

Тому засвідчення рішень, копій рішень за цими справами у загальному порядку було неможливим. 

Таким чином, на практиці виникала ситуація, коли рішення суду фактично містилось в Єдиному державному реєстрі судових рішень (далі – ЄДРСР), але отримати його у паперовому вигляді і з печатками – неможливо. Тож юристи КримSOS дізнавались, як вирішити цю проблему 

24 березня 2021 року Державною судовою адміністрацією України наказом № 92 внесено зміни в Інструкцію з діловодства в місцевих та апеляційних судах України. Зокрема, для спрощення процедур завірення і видачі копій судових рішень та документів, копія судового рішення може бути виготовлена шляхом роздруківки електронного примірника судового рішення, яке міститься в ЄДРСР в режимі повного доступу. 

У разі якщо неможливо видати копію судового рішення в суді, який ухвалив судове рішення, така копія може бути виготовлена з ЄДРСР за заявою особи судом, якому визначено територіальну підсудність справ, або судом апеляційної інстанції за підсудністю, встановленою законом. Засвідчення з оригіналу електронного документа, який міститься в ЄДРСР, відбувається шляхом проставлення відмітки «Виготовлено з ЄДРСР» 

У разі засвідчення з оригіналу електронного документа, який міститься в ЄДРСР, проставляється відмітка «Виготовлено з ЄДРСР» . 

Чим ці зміни допоможуть мешканцям тимчасово окупованої території України? 

Відповідно до положень статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» у цивільних справах, підсудних місцевим загальним судам, розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, позовні заяви, заяви про видачу судового наказу, заяви у справах окремого провадження можуть також пред’являтися фізичною особою, яка постійно проживає на тимчасово окупованій території, до місцевого загального суду, розташованого в межах Херсонської області, за вибором особи. 

За роз’ясненням юрист КримSOS звернувся до Херсонського апеляційного суду та отримано відповідь. 

 

Таким чином, звернувшись до місцевих судів Херсонської області жителі тимчасово окупованої території України або інші громадяни, справи, яких розглядались судами АР Крим та м. Севастополь, можуть отримати копії цього судового рішення.  

У травні 2021 року на “гарячу лінію” громадської організації «КримSOS» звернулося 156 людей, було надано 395 первинних юридичних консультацій. 

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті