Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як притягнути до відповідальності тих, хто нищить довкілля в окупованому Криму, — онлайн-дискусія

3 / 11 / 2021

5 листопада о 13.00 КримSOS проведе онлайн-дискусію на тему «Міжнародна кваліфікація екологічних злочинів в окупованому Криму».

За роки російської окупації помітно загострилися екологічні проблеми в Криму. Окупанти масово вирубають рідкісні дерева, забудовують природоохоронні території, вивозять природні ресурси з Криму, а також недбало ставляться до охорони морського середовища та водних ресурсів півострова. Така політика російської окупаційної влади призводить до руйнування та знищення унікальних екосистем Криму.

Оскільки українські органи влади тимчасово не мають доступу до території Криму, Україні доцільно розглянути міжнародні механізми та норми міжнародного права, за допомогою яких можна притягнути до відповідальності осіб, винних у знищенні довкілля Криму. 

Питання, які будуть обговорені під час дискусії: 

  • Які положення Римського статуту Міжнародного кримінального суду можна застосувати для кваліфікації екологічних злочинів в окупованому Криму? 
  • Чи існують випадки притягнення до кримінальної відповідальності екологічних злочинців у практиці Міжнародного кримінального суду та міжнародних кримінальних трибуналів? 
  • Які інструменти двостороннього та багатостороннього співробітництва Україна може використати для переслідування осіб, причетних до знищення довкілля Криму? 
  • Які перспективи криміналізації екоциду в міжнародному праві? 

Учасники дискусії: 

  • Таміла Ташева — заступниця Постійного Представника Президента України в АР Крим 
  • Сергій Турчин  — Начальник Управління нагляду за додержанням законів органами поліції та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю і щодо злочинів вчинених в умовах збройного конфлікту прокуратури АР Крим та міста Севастополя 
  • Тимур Короткий — віцепрезидент Української асоціації міжнародного права  
  • Максим Тимочко — адвокат Української Гельсінської спілки з прав людини 

Модеруватиме захід: Євгеній Ярошенко — аналітик та адвокаційник КримSOS.

Трансляція дискусії проходитиме на сторінці КримSOS у Facebook та на сайті Українського кризового медіа-центру.

Дата: 5 листопада 2021 року (п’ятниця)  

Час: 13:00-14:30 

Формат: онлайн дискусія 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Анонси