Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Я приїхала сюди, аби мені сказали «роби!», – у Києві відбувся семінар для тих, кому не байдуже

2 / 03 / 2017

Програма тривала 2 дні та включала блоки по роботі з ресурсами громади, мобілізації населення, спілкуванню з медіа, вирішенню нагальних проблем та лідерству. Окрім цього, організатори велику увагу приділили роботі в групах, аби учасники змогли попрацювати і над власними ідеями.

Своїм досвідом також ділилися представники проектів, яким вдалося досягти успіху. Від них учасники дізналися про те, як вчитися спілкуванню з медіа у цікавому форматі, як залучити дітей до співпраці, аби ті розкрили свій творчий потенціал і продемонстрували таланти, як згуртувати жінок, які потребують психологічної допомоги, а також як дати можливість молоді проявити себе з якнайкращої сторони.

Семінар став майданчиком двостороннього обміну інформацією і досвідом – не було ані 5 хвилин, аби у групі не виникало питання, на яке учасник прагнув знайти відповідь. Так і тривали два дні дискусій. Цікавою є історія однієї з учасниць, яка приїхала саме за «чарівним пенделем», адже про всі ресурси, які згадували організатори, вона вже мала уявлення і знала, як з ними працювати. «Я приїхала сюди, аби мені сказали «роби!», – емоційно підсумувала вона свою розповідь.

 

ПРОЕКТИ, ЯКІ НАДИХАЮТЬ

Цікавою видалася розповідь керівника проекту «Фонд розвитку громади селища Доманівка» Світлани Матвєєвої. Доманівка – це невеличке селище у Миколаївській області, в якому проживає 8,5 тис людей. Нічого не завадило активістам об’єднатися для того, аби розмальовувати мурали, збиратися на свята на власноруч облаштованому селищному майданчику, збирати кошти на розвиток ініціатив тощо. Хочете знати рецепт успіху? Він напрочуд простий – це дивовижна проактивність, якій можна позаздрити. Вона дозволила організації залучитися підтримкою місцевої влади, донорів, партнерів та самих жителів селища.

Яна Безверхня з громадської організації «Об’єднання переселенців зі Сходу та Криму України» разом з командою реалізували у Вінниці проект для жінок-переселенок та їх родин. Для них проводилися майстер-класи, зустрічі з психологом, спільними зусиллями було організовано поїздку в Кам’янець-Подільский.

 Яна Безверхня, ГО «Об’єднання переселенців зі Сходу та Криму України» 

У Києві своя історія. Поміж десятків дитячих локальних проектів особливе місце посідає ініціатива «Війна не забере твою мрію», завдяки якій діти проходять творчу реабілітацію. Будь-яка дитина може стати зіркою – зірвати бурю оплесків у фіналі великого шоу талантів. Авторка проекту Юлія Бартєнєва розповіла про те, що всі ресурси, які наразі має ініціатива, далися кропіткою працею. Роки перемовин, домовленостей, пошуків – за все доводилося буквально боротися! Уявіть собі: лише дозвіл на приміщення для проведення гранд-концерту виборювався протягом трьох місяців…

Про маленькі кроки, які ведуть до великих змін, розповіла Ольга Корабльова з громадської організації «Дивовижні». Їх організація і справді неймовірна – вона об’єднує жителів невеличких містечок і селищ заради покращення міського простору. Усіх їх поєднала ідея та віра в те, що перемога починається з тебе, маленької людини, яка здатна вершити великі зміни. Дивовижні працюють в Києві, Дніпрі, Запоріжжі, Маріуполі та Сєвєродонецьку.

  Ольга Корабльова,  ГО  «Дивовижні» 

«На першому громадському обговоренні в Сєвєродонецьку люди були дуже закриті. Одна жінка зазначила, що ми «кип’ятимо океан» та своїми мізерними діями нічого не змінимо. Ми вважаємо інакше. Якщо багато людей будуть потрохи “гріти воду”, загальна температура океану підніметься! Після того випадку нам подарували кип’ятильник», – розповідає Ольга.

ЩО ДАЛІ?

Втілення ідей та активна співпраця. Ініціативні групи та громадські організації можуть звертатись за допомогою в реалізації ідей та проектів на e-mail: help@krymsos.com.

 

Захід «Семінар для активних переселенців по роботі з громадами» виконується ГО «КримSOS» в рамках Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI), яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини