Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Вивезли у лісову місцевість, тримали за наручники і били ногами – Осман Аріфмеметов у листі описав деталі затримання

24 / 04 / 2019

Ми наводимо друковану версію листа.

27 березня 2019 року між 22:00 і 23:00 я, Аріфмеметов О.Ф. та мої друзі Бекіров В.В. і Абдулкадиров В.В. перебували у приміщенні МакДональдсу у місті Аксай (Ростовська обл., РФ – ред.). Озброєні люди в чорних масках, одягнуті у все чорне, увірвалися до приміщення МакДональдсу, підбігли до нас, не представилися, затребували від мене і моїх друзів документи. Я надав паспорт громадянина РФ. Одягли на нас кайданки, руками за спину. Затим погрузили в мікроавтобус, поклавши коліньми і лобом на підлогу між сидіннями. Викрадачі ходили по спинах. Привезли нас до лісової місцевості. Мене тримали за кайданки і били ногами по стегнах, голенях і сідницях. Ударили кийком по потилиці, як наслідок я кілька разів втрачав свідомість.

Дорогою, поки нас везли у мікроавтобусі до лісистої місцевості, оглядали мої кишені і барсетку без мого на те дозволу. Як наслідок, зникла барсетка з речима. В барсетці був дорожній килимок для молитов, 1605 рублів, парфум, шапка, паспорт громадянина України, український закордонний паспорт. Також зняли з мене наручний годинник, і зник мій мобільний телефон.

Після того, як я втратив свідомість, мене привели до тями нашатирем люди, одягнуті в зелене і в зелених масках. Ці люди також не представилися, посадили до іншого мікроавтобуса і вивезли у невідомому напрямку. Привезли нас у невідоме мені місце посеред ночі. Приблизно за годину приїхаои інші у зеленій формі та зелених масках, двоє були без масок. Ці люди не представилися, пересадили до свого мікроавтобусу. З цими людьми ми доїхали до приміщення ФСБ у Сімферополі, на бульварі Франко. Весь цей час мене тримали у кайданках, руками за спину. Мої особисті речі не повернули.

28 березня стало відомо, що у Ростовській області були затримані активісти «Кримської солідарності» Ремзі Бекіров, Осман Аріфмеметов і Владлен Абдулкадиров, яких у день масових обшуків 27 березня не було вдома.

27 березня в Криму відбулися масові обшуки в помешканнях кримських татар, після яких 23-м активістам «Кримської солідарності» було обрано запобіжний захід – арешт до 15 травня.

Ремзі Бекірова, Різу Ізетова, Руслана Сулейманова, Фаріда Базарова і Шабана Умерова звинувачують за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (організація діяльності терористичної групи). Іншим затриманим інкримінують ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь в діяльності терористичної організації).

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини