Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Виплата пенсій під час воєнного стану

26 / 04 / 2022

Як виплачується:

А. Шляхом переказу пенсії одержувачу на картку уповноваженого банку. 

У разі неможливості зняти з картки готівку, одержувач може скористатися наступними послугами Укрпошти:*

 1. Перерахування коштів з картки у відділенні Укрпошти для отримання готівки  або з доставкою за адресою проживання послугою «З картки додому»;

📌Посилання для використання послуги:   

https://www.ukrposhta.ua/perekaz-z-kartki-dodomu/
 1. Зняття коштів за допомогою POS-терміналів у відділеннях Укрпошти;

📌Інформація про послугу:

https://www.ukrposhta.ua/ua/vydacha-hotivky-cherez-pos-terminal

Б. Шляхом переказу пенсії одержувачу без відкриття рахунка через АТ «Ощадбанк» у наступних випадках:*

 • у разі надходження до Міністерства соціальної політики та/або Пенсійного фонду України (ПФУ) інформації від Національного банку України щодо неможливості здійснення уповноваженим банком, обраним одержувачем, виплати пенсій.                                                                                                                  У такому випадку під час отримання пенсії одержувач повинен мати при собі паспорт та довідку про присвоєння РНОКПП (індивідуальний податковий номер);
 • у разі звернення одержувача пенсії до органів ПФУ (особисто, через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Фонду або за телефоном) задля повідомлення тимчасової зміни його фактичного місця проживання та обрання переказу пенсії через АТ «Ощадбанк».

❗️Що повинен зробити одержувач, щоб отримати пенсію через АТ «Ощадбанк» без відкриття грошового рахунку?

 1. Особисто, через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг ПФУ або за телефоном повідомити орган Фонду (управління ПФУ у районі або місті). 
 2. Зазначити наступні відомості: ПІП, паспортні дані, дані про присвоєння РНОКПП (індивідуальний податковий номер) та про попереднє місце перебування та фактичне місце перебування.

В. Шляхом переказу пенсії одержувачу через АТ «Укрпошта» у наступних випадках:*

 • якщо одержувач залишається на постійному місці проживання та очікує доставку пенсії додому;
 • якщо одержувач залишається на постійному місці проживання та може особисто отримати пенсію в найближчому відділенні Укрпошти;
 • якщо одержувач змінив постійне місце проживання та звернувся до контакт-центру Укрпошти або органу ПФУ задля повідомлення нової адреси фактичного місця перебування, пенсію буде переведено до поштового відділення або до автоматизованого відділення Укрпошти за фактичним місцем перебування одержувача.

ВАЖЛИВО: якщо у одержувача відсутня можливість пред’явлення паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу, виплата пенсії може здійснюватися за умови пред’явлення єДокумента в мобільному додатку Єдиного державного веб порталу  електронних послуг, про що АТ “Укрпошта” робить відмітку у відомостях на виплату пенсії.

❗️Що повинен зробити одержувач, щоб отримати пенсію через її переведення Укрпоштою на інше поштове відділення? 

 1. Повідомити про своє рішення органам ПФУ (особисто, через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Фонду або за телефоном)  чи зателефонувати в контакт-центр Укрпошти);
 2. Зазначити наступні відомості: ПІПБ, паспортні дані, особистий номер телефону, дані про попереднє місце перебування, дані про фактичне місце перебування та бажаний спосіб отримання виплати (додому або на відділення Укрпошти).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Інфографіка