Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

“Вибори” в окупованому Криму: незаконні та невизнані

24 / 09 / 2021

17-19 вересня в окупованому Криму Російська Федерація провела незаконні вибори до Державної Думи РФ. Крим був поділений на три «одномандатні виборчі округи», Севастополь був представлений окремим одномандатним округом. 

З іменами кандидатів, котрі брали участь у «виборах» «від Криму», можна ознайомитися за посиланням

Явка на «вибори» в Криму склала 47.08%. Кримські татари на півострові бойкотували «вибори». За словами Уповноваженого президента України у справах кримськотатарського народу Мустифи Джемілєва, лише 10% кримських татар взяли участь у виборах. 

Ані результати «виборів», ані їхнє проведення на території окупованого півострова не визнані міжнародною спільнотою. СШАВеликобританіяТуреччинаГрузіяПольща та інші країни, а також ЄС, відкрито висловилися про те, що не визнають ці «вибори та їхні результати. 

Низка українських правозахисних організацій виступили зі зверненням щодо незаконності виборів в Криму та закликали Україну та міжнародне співтовариство ввести персональні санкції проти осіб причетних до цього злочину. З текстом можна ознайомитися тут

У підсумковому варіанті доповіді щодо відносин між Росією та ЄС Європарламент затвердив поправку, яка закликає європейські країни застосовувати санкції проти громадян ЄС за участь у спостереженні за виборами в Криму. Самі ж «вибори» визначено як «незаконні». Однак до Криму все ж доїхало кілька «спостерігачів», дехто з них має тісні зв’язки з Росією (докладніше тут). Ці особи не представляють свої держави або міжнародну спільноту в цілому – вони діють в індивідуальному порядку. Хоча Росія і намагалася представити їх як «міжнародних» спостерігачів. 

Служба безпеки України і прокуратура Автономної Республіки Крим порушили кримінальні справи за фактом незаконної організації та проведення на території окупованого півострова виборів до Держдуми РФ. Кримінальне провадження відкрито за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. В якості покарання ця стаття передбачає до 15 років тюремного ув’язнення. 

Також Служба безпеки України надала Раді Національної Безпеки і Оборони України матеріали для введення санкцій щодо організаторів і учасників «виборів» на території тимчасово окупованого Криму. Йдеться про 33-х кандидатів в депутати Держдуми РФ і 54-х членів територіальних виборчих комісій. РНБО ухвалила відповідне рішення. 

Олесь Лисичкін 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті