Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Всім фігурантам Білогірської групи «справи Хізб ут-Тахрір» продовжили запобіжний захід на три місяці

12 / 10 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Перш, ніж клопотати про продовження утримання під вартою, прокурор Євген Колпіков перерахував раніше оголошені документи, що характеризують особистості підсудних. Всі характеристики були позитивними, а документи підтверджували наявність у фігурантів постійної роботи, місця проживання і малолітніх дітей на утриманні. Після цього він запросив продовжити утримання в СІЗО на три місяці, до січня 2021 року мотивувавши це минулими підставами — можливістю сховатися від суду і пошкодити доказам.

Сторона захисту просила обрати запобіжний, не пов’язаний з позбавленням волі. Адвокати пояснили, що їхні підзахисні не хочуть ховатися від суду, а навпаки планують довести свою повну невинуватість. Крім того, Енвер Омеров хворий, йому необхідно оперативне хірургічне втручання, а знаходження в СІЗО лише посилює його стан.

Однак суд задовольнив клопотання прокурора в повному обсязі.

Нагадаємо, 10 червня 2019 року в Білогірському районі Криму російські силовики заарештували трьох осіб. Енвер Омеров був затриманий по дорозі на судове засідання в Ростов-на-Дону. Після проведеного в будинку обшуку в цей же день був затриманий його син — Різа Омеров і муедзін селища Зуя — Айдер Джаппаров.

Енвера Омерова звинуватили за ч.1 ст.205.5 КК РФ ( «Організація діяльності терористичної організації»). Різу Омерова і Айдера Джаппарова підозрюють за ч.2 ст.205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації»). Крім цього, всіх фігурантів обвинуватили за ч.1 ст.30 і ст.278 КК РФ («Приготування до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою»).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини