Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Вода та вакцини для туристів: що чекає кримчан в цей курортний сезон?

27 / 04 / 2021

З 15 березня по 1 червня багато росіян почали повертати квитки і путівки у здавна улюбленуТуреччину. Причиною цьому стала відміна Кремлем авіасполучення з курортом з 15 березня по 1 червня. Без запланованої відпустки залишилися від 200 до 600 тисяч туристів. Таке рішення було обгрунтовано підвищенням кількості виявлених випадків інфікування COVID-19 (до 80%) у росіян, котрі повернулися з відпочинку. При цьому глава Росспоживнагляду РФ Анна Попова заявила, що коронавірус виявлений лише у 1% туристів, що повернулися з-за кордону.

Такий стан речей створює умови для неминучої навали туристів до окупованого Криму. Всі готелі окупованого півострова заброньовано на травень на 90%, незважаючи на те, що з популярністю в Криму виросли і ціни. 4-х зіркові готелі, наприклад, вже піднялися в ціні на 10-12%. При цьому окупаційна влада, швидше за все, реальні можливості окупованого півострова в розрахунок не брала.

COVID та вакцини для туристів

Курортний сезон в окупованому Криму відбудеться незважаючи на стрімке зростання захворюваності на коронавірус. Окупаційна влада вже заявила, що посилення карантинних норм не буде.

«Ця тенденція насторожує, особливо – напередодні травневих свят, під час яких ми чекаємо масовий заїзд гостей на територію Криму. Поки жодних додаткових обмежень у зв’язку з цим не планується, але ми будемо уважно відстежувати подальший розвиток ситуації », – заявив так званий глава підконтрольного Кремлю парламенту Володимир Константинов у Facebook.

Він також зазначив, що «туристична сфера вкрай важлива для кримської економіки».

Незважаючи на те, що в Росії заявляють про активну вакцинацію населення “Супутником” (вакцина проти COVID-19, вироблена в РФ), реальність зовсім інша. Принаймні в окупованому Криму.

В середині лютого цього року кримські “ЗМІ” почали активну PR-кампанію вакцини російського виробництва “Супутник V”. Почали з’являтися фото і відео вакцинації кримських “чиновників”. Окупанти навіть обіцяли прищеплювати близько 200 000 кримчан на місяць. Однак щось пішло не так. Вакцин просто не вистачає. Жителі півострова скаржаться – у низці міст Криму під час візитудо лікаря за попереднім записом з’ясовується, що вакцин немає. 

Крым получил партию вакцины от коронавируса, иммунизация начнется 12  декабря | Крыминформ

Як місцева влада збирається стримувати зростання епідемії поки невідомо. І вже явно курортний сезон тільки погіршить ситуацію.

Можна сказати з досвіду минулого року, що про масочний режим та дистанцію не йтиметься. Тим більше на пляжі. Окупаційна влада вже анонсувала роботу 460 пляжів по всьому Криму.

Судячи з усього, цього року, за аналогією з минулим, жадоба грошей переможе COVID. Цілком очікувано, що найближчим часом статистика захворюваності полетить стрімко вниз. Це стане черговим аргументом окупаційної влади для масового прийому туристів практично без обмежень.

До речі, перші кроки до інформаційної коронавирусної блокади вже зроблено. З 1 березня пропагандистське інформаційне агентство “Кримінформ” припинило публікувати щоденну статистику захворюваності. Так званий мінохоронздоров’я окупованого півострова публікує інформацію, але в тексті немає цифр щоденного приросту. Тобто зрозуміти об’єктивну картину кримчани не можуть, як і зробити щеплення.

При цьому медики просять виділити вакцини для туристів. Принаймні про це заявила директор «Центру оперативного реагування при Радміні Криму» Тетяна Звєрєва.

«Прохання головнх лікарів курортних регіонів про те, щоб, коли будуть розподіляти вакцину, враховували збільшення якесь для того, щоб могли провакцинуватися охочі приїжджі туристи», –сказала вона.

Туристи прийматимуть ванни за рахунок кримчан

Ще одна проблема, яка перешкоджає успішному курортного сезону – дефіцит прісної води. Вирішують це питання традиційно за рахунок комфорту жителів півострова. Адже туристи в пріоритеті.

Незважаючи на березневі опади, ситуація з наповненістю водосховищ критична. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, схожа ситуація тільки у Армянському і Білогірськомуводохранилищам, у інших все набагато гірше. Площа наповненості за деякими з них зменшилася в два, а іноді в три рази у порівнянні з 2020 роком. Більшості з них цього літа загрожує пересихання, оскільки вони досягли «мертвого об’єму». Та й синоптики пророкують посушливе літо. На опади розраховувати, швидше за все, не доведеться.

В водохранилищах Крыма критический запас воды » Слово и Дело

Води на окупованому півострові і так ледь вистачає, аби забезпечити потреби місцевих жителів. А тут ще очікується прибуття 8 млн туристів, які, заплативши чималі гроші, в тазику митися не будуть. Рішення знайшли просте – за рахунок кримчан економити воду для туристів.

«По курортним районам ми розуміємо, що влітку споживання води збільшиться. Це стосується і Алушти, і Ялти. Всі зони ризику повинні бути ще раз оцінені. В першу чергу, це стосується узбережжя … нам необхідно підготуватися, щоб ніде зриву курортного сезону не було», – заявив так званий голова Криму Сергій Аксьонов на засіданні оперативного штабу з питань водопостачання.

При цьому деяким прибережним областям окупованого півострова загрожує повна відсутність прісної води вже цього літа. Наприклад, в адміністрації Алушти вже заявили, що за умовдотримання колишнього графіку, води вистачить до середини липня.

По суті, цей курортний сезон робиться за рахунок здоров’я і комфорту кримчан. Вакцини –туристам, економія води – для туристів. Але ж будь-якій гостинності є межа.

Окупаційна влада постійно маніпулює туристичним сезоном як можливістю заробітку для кримчан. Однак вони забувають, що курортний сезон неминуче закінчиться, а разом з ним може закінчиться і вода, і придатний для землеробства грунт. В якому стан залишать туристи колись квітучий Крим залишається тільки здогадуватися. Але поки не до цього. Окупантам потрібно забезпечити незабутній і вигідний туристичний сезон.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті